Не існує нічого схожого на волонтерство! Коли зранку прокидаєшся з посмішкою на своєму обличчі, і ввечері засинаєш щасливим.
Марк Буоніконті

“Волонтерський рух — це добровільна, доброчинна, неприбуткова та вмотивована діяльність, яка має суспільно корисний характер”.
Закон України “Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”від 21.06.01 №25580111

“Волонтер — фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно корисний характер”.
Закон України “Про соціальні послуги”
від 19 червня 2003р.

Неможливо уявити сучасне суспільство і волонтерство, відокремлені
одне від одного. Волонтерська діяльність є не лише важливою опорою держави, але й чудовою нагодою отримати цінний досвід кожному, хто бере в ньому участь.

Що ж таке волонтерська робота?

Волонтерством можна назвати будь-яку діяльність, що здійснюється з
користю для інших і не претендує на грошову винагороду. Також можна сказати, що це суспільна ініціатива, добровільна чи громадська діяльність.
Сюди ж належать і групи взаємодопомоги.

Волонтертсво — поняття, мотиви, застосування.

Охарактеризувати волонтерство можна за такими критеріями:

  1. Безкорисливість. Добровільна діяльність не оплачується, як трудова зайнятість. Вона здійснюється не з матеріальних мотивів. Якщо на волонтерську роботу й виділяються кошти, то виключно на відшкодування витрат, що виникли в результаті праці. Волонтерство також не замінює трудову діяльність.
  2. Добровільність. Волонтерство не є результатом примусу чи ініціативи із зовні. Воно базується виключно на особистій мотивації, вільному виборі і власних прагненнях, тому не може бути насадженим згори.
  3. Допомога “іншому”. Волонтерство — це допомога “іншому”. Воно формує усвідомлення громадської солідарності і суспільного блага.
    Сімейна підтримка чи допомога вузькому колу родичів, сусідів і друзів не вважається добровільною діяльністю в зв’язку з недостатньо широким громадським охопленням.
  4. Громадське охоплення. Волонтерство реалізується в сфері громадянського суспільства. Таким чином воно стає прозорим для інших громадян і уможливлює активне їх залучення.