В прес-центрі Черкаської облдержадміністрації 20 квітня 2010 відбулось засідання обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу (далі ОКР).
Були присутні члени ОКР, запрошенні працівники партнерських організацій, представники преси та інші зацікавленні особи.


Під час засідання учасники розглянули багато питань, які стосуються роботи державного та недержавного сектору. Отримали головну інформацію щодо роботи ОКР за 2009рік, змогли оглянути та проаналізувати виконання рішень ОКР та доручень заступника голови облдержадміністрації. голови ОКР.

Актуальним рішенням був розгляд питання про створення умов в обласному протитуберкульозному диспансері для лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз з метою попередження його розповсюдження, обговорили стан виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про додаткові заходи з протидії туберкульозу» щодо лікування осіб, які взяти під варту.

Активну участь в засіданні приймали представники від недержавного ВІЛ/сервісу. Так члени ОКР заслухали питання про роботу недержавних організацій ВІЛ-сервісного спрямування у реалізації проекту «Підтримка найбільш уразливих груп населення з метою попередження ВІЛ-інфекції в області», які підтримані МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» в рамках виконання програми Глобального Фонду з боротьби із СНІДом, туберкульозом і малярією.

При підведенні підсумків голова засідання визначив вагомий внесок в протидію ВІЛ/СНІДу і туберкульозу усіх недержавних та державних організацій, які плідно співпрацюють протягом декілька років. Але приділив увагу для членів ОКР на проблемних питаннях, які також потребують координації і сприяння зі сторони влади, толерантного висвітлення проблем ВІЛ/СНІДу в пресі, забезпечення належного медичного обстеження та нагляду уразливих груп в медичних закладах. Особливу увагу звернув на поданні звітних даних від недержавних організацій стосовно виконання своїх забовязань.