28 липня – Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами

28 липня в усіх областях України відбудуться інформаційно-профілактичні заходи «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!», присвячені Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами, який відзначають щороку більш ніж у ста країнах світу.

Цього року,  з урахуванням масштабних бойових дій на Сході України, що супроводжуються великою кількістю  загиблих і поранених військовослужбовців та мирних  жителів, проблема надзвичайно високого рівня небезпеки інфікування гепатитом набуває ще більшої актуальності.

У м. Черкаси акція проходитиме з 15:00 до 19:00 на площі,  біля Будинку торгівлі.

Під час проведення заходу учасники зможуть:

 • пройти безкоштовне експрес-тестування на гепатит С;
 • отримати практичні рекомендації з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів;
 • у «Живій бібліотеці» послухати історії та досвід людей, які зіткнулися з хворобою та змогли її подолати;
 • дізнатися про ризики інфікування гепатитами;
 • долучитися до підписання тематичного відкритого звернення до Президента України.

Крім того, планується флеш-моб та виступи творчих колективів ЧМБК ім. І. Кулика

 Початок прес-брифінгу о 15:30.

Учасники прес-брифінгу:

 • пацієнти, у т.ч. ті, хто зумів подолати хворобу;
 • досвідчені лікарі;
 • експерти, представники громадських та міжнародних організацій.

   Організатори акції в м. Черкаси:

 • БО «Від серця до серця»;
 • БФ «Інсайт»;
 • ЧОВ МБФ «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

Акція проходитиме за підтримки Черкаського обласного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, обласного молодіжного ресурсного центру

***

У світі 180 млн. людей інфіковані гепатитом С, з них щонайменше 1,2 млн. хворих проживають в Україні. Більшість з них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період  проходить без симптомів.

У 2013 році завдяки спільним зусиллям міжнародних організацій, громадськості, активістів, експертів, лікарів в рамках Всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування», ініційованої МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки Фонду «Відродження», лікування гепатиту С стало доступнішим: знижено ціну на стандартний курс лікування з 14 000 до 5 000 доларів США; за кошти держави та місцевих бюджетів закуплені перші курси для лікування хворих; прийнята Державна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року.

Однак цього недостатньо. Епідемія гепатиту С вже через кілька років може стати серйознішою проблемою, ніж ВІЛ/СНІД,  – інформує ВООЗ. Темпи поширення гепатиту С в Україні залишаються найшвидшими серед країн Європи, фінансування державної програми залишається  незадовільним, а ціна стандартного курсу лікування все ще зависока для пересічних громадян.

Найчастіше інфікування відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому  хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки.

 

http://www.aidsalliance.org.ua/hepc/

Сторінка заходу у мережі Facebook:

 https://www.facebook.com/events/562732810452345/

Контактні особи:

Калініна Алла(координатор акцій по області)

allacherkassy@ukr.net

+38097 510 78 82

Діденко Альона (БО «Від серця до серця»)

+38063 673 59 34

Литвиненко Марина (БФ «Інсайт»)

+38 096 169 72 47