Імунітет – одна з найважливіших функцій нашого організму. Без імунітету життя людини неможливе. Поки він в нормі, ми живемо повноцінним життям і не замислюємося про своє здоров’я. Але як тільки він знижується, наш організм потрапляє в полон нескінченних застуд, грипу та цілого ряду інших захворювань.
Тоді ми починаємо шукати причину частого поганого самопочуття, відвідуємо лікарів, поки, нарешті, не знаходимо її в зниженні імунітету.
Чи можна зміцнити імунітет знижений? Безумовно, так. Для цього необхідний час, терпіння і серйозне ставлення.
1.Імунітет – ціла система, на яку впливає величезна кількість чинників. Тому підвищення імунітету пов’язано з комплексом заходів.
Турбота про чистоту організму
Разом з їжею і водою в організм може потрапити велика кількість шкідливих речовин. Щоб уникнути забруднення організму шкідливими речовинами, необхідно ретельно вибирати продукти для вживання в їжу. Овочі та фрукти краще купувати на ринку, інші продукти, що випускаються добре зарекомендували себе – у великих магазинах. Не варто економити на своєму здоров’ї.
Для очищення водопровідної води краще використовувати побутові фільтри 2-х або 3-х ступенів очищення, а також обратноосмотичні фільтри.
Куріння – ще одне джерело отруєння організму. Кинувши курити, ви захистите себе від великої кількості шкідливих речовин, і нікотин, при всій своїй шкідливості, не саме небезпечне з них.
Слід обмежити вживання алкоголю. З алкогольних напоїв краще червоні вина в помірних кількостях.
Відомо, що імунітет підвищується під впливом … хвороби. Одному вченому належить фраза: “Хвороба – це ціна, яку організм платить за здоров’я”. Тому, якщо ви захворіли простудним захворюванням або грипом, не варто загодовувати себе таблетками. Краще дайте можливість своєму організму самостійно перемогти хворобу, використовуючи в якості допомоги народні засоби: відвари трав, компреси, гірчичники, розтирання.
Здоровий спосіб життя
Кожному з нас прекрасно відомо, що до здоров’я веде дотримання режиму дня: правильне харчування, повноцінний сон, заняття спортом. Все це відноситься і до підвищення імунітету.
Встановлено, що позитивно впливає на імунітет регулярне харчування в один і той же час. Краще всього приймати їжу 4-5 разів на день. Вечеряти потрібно в 7-8 годин вечора. Пізні прийоми їжі, улюблені багатьма, віднімають у організму сили і не сприяють виробленню імунітету.
Раціон харчування повинен бути різноманітним. У нього повинні входити свіжі овочі, фрукти, якісні молочні та м’ясні продукти, риба. Чим рідше ви будете вживати «фаст фуд», консерви і напівфабрикати, тим краще. Особливо важливим є вживання корисних для кишечника кисломолочних продуктів, що містять пробіотики. Ці бактерії населяють кишечник людини і допомагають переварюванню їжі, знижують рівень холестерину, запобігають кишкові інфекції та підвищують опірність організму. Їх джерелом є кефір, йогурт і сири.
Спати необхідно не менше 8 годин щодня. Оптимальний час сну в будні дні – 23.00 – 7.00. У вихідні дні не варто «розслаблятися», лягаючи пізно і встаючи в обід. Це завдає шкоди сталому біологічному ритму організму, а значить, і імунітету. Необхідні умови здорового сну – тиша, темрява і прохолода.
Щоб підвищити імунітет, необхідно давати організму фізичне навантаження. Ніщо так не послаблює організм, як недолік руху. Чим саме займатися, вам підкаже ваш організм. Комусь достатньо ранкової гімнастики, хтось отримує задоволення від пробіжок, занять танцями, йогою, східними оздоровчими практиками (айкідо, тай цзи, цигун) і т.п. Головне – навантаження повинні бути регулярними (2 рази на тиждень) і помірними, не доводять вас до знемоги.
Загартовування
Один з кроків на шляху до вироблення сильного стійкого імунітету – загартовування. Його суть зводиться до того, щоб привчити себе до регулярного впливу холоду. Способи загартовування різні. Ви можете обливатися холодною водою з відра, обтиратися снігом або ж приймати контрастний душ. Головне в загартовуванні – поступовість. Не варто гнатися за результатом. Процедура, якщо вона проводиться правильно, доставляє фізичне і моральне задоволення.
Натуральні імуностимулятори
До них відносяться ехінацея, иммунал, перга.
В даний час ехінацея вважається найважливішою травою, що впливає на імунітет. Вона містить речовини, які допомагають загоєнню ран, пригнічуючи запальний фермент, і сексвітерпеновие ефіри, що володіють імуностимулюючим дією. Ехінацея допомагає при багатьох вірусних та бактеріальних захворюваннях за рахунок багатопланового впливу на імунітет. Як профілактичний і лікувальний засіб настоянку ехінацеї можна пити курсами 2-3 рази на рік. Можна вживати рослинний препарат, виготовлений на основі екстракту ехінацеї – иммунал.
Особливою силою має продукт, що виробляється бджолами – перга. Її унікальність підтверджена науковими дослідженнями. Перга – найцінніше джерело вітамінів і природних елементів. Вона містить всі вітаміни групи В, каротиноїди, рутин, вітаміни C, D, E і H, протеїни, амінокислоти, гормони, ферменти і навіть природні антибіотики. У ній є все, що потрібно для нормального обміну речовин і зростання організму. Пергу найкраще вживати натщесерце по 10 крупинок. Курс лікування – 10 днів, потім слідує перерва 10 днів, новий курс і знову перерва, всього 3 курсу. Їх можна проводити кілька разів на рік.
Підтримання внутрішньої рівноваги
Найлютіший ворог імунітету – стрес. У нашому житті, насиченою щоденними стресами, підтримання внутрішнього спокою та рівноваги особливо важливо. Можна використовувати аутотренінг, медитації, позитивні настрої. Допомога в користуванні ними може надати література, різноманітно представлена в магазинах.
Підвищенню імунітету сприяє гарний настрій. Внесіть у своє життя більше позитивних емоцій: спілкування з друзями, прогулянки на природі, походи в театри, кіно, на виставки; музика, читання цікавих книг, улюблені домашні тварини. Найчастіше радуйте себе маленькими подарунками: духами, косметикою, відвідуванням салонів краси.
Зміцнення імунітету сприяє не тільки позбавлення від хвороб, але і збільшенню тривалості життя!