1 грудня 2010 р. у обласному художньому музеї м. Черкаси стартувала незвичайна та інноваційна виставка робіт засуджених «Інший погляд», де були розміщені 45 художніх робіт.

Виставлені картини досить різні за змістом, наповненням та характером.

Організаторами даного заходу виступили БФ «Інсайт» та Управління державного департаменту України з питань виконання покарань , які багато років присвятили роботі із засудженими. Ці картини були виконані людьми, які перебувають у місцях позбавлення волі. Намальовані роботи є різноманітними: релігійного спрямування, гарні пейзажі, натюрморти. Виконані картини різні за технікою – масло, графіка та просто малюнки.

Метою акції було формування толерантного відношення громадськості до людей, які перебувають у місцях позбавлення волі; висвітлення проблемних питань стосовно їх майбутньої адаптації після звільнення та надання можливості засудженим брати участь у суспільно-значимих подіях у суспільстві.
Основною метою у роботі із засудженими є виправлення людини, оскільки не завжди суспільство готове прийняти людину після звільнення без засудження та упередження. Однак і сама людина не завжди готова прийняти сучасне суспільство та адаптуватися у ньому.

Багато робіт, які були представлені на виставці, є явищем самовираження, мрій, а саме головне – прояв небайдужості до проблем ВІЛ/СНІДу. І роботи, які сьогодні можна побачити на виставці намальовані без спеціальної підготовки та навчання.
Справді, питання адаптації засуджених після звільнення є досить складним. Не дивлячись на скоєний злочин, засуджені мають шанс на позитивну зміну свого життя та вчинків.
Засуджені, як і всі, мають свої потреби, свої відчуття, а головне – бажання мати соціальний контакт, не бути відторгнутими від суспільства.
Така акція відбувається вперше, тому відвідувачі проявили неабиякий інтерес. Тут були присутні художники, які могли оцінити з професійної точки зору, також були студенти , які займаються мистецтвом, а також просто любителі прекрасного. І, як не дивно, відгуки були тільки хороші, люди були вражені, що засуджені малюють такі картини.

Відгуки та пропозиції, які залишили відвідувачі виставки, показали, що ці експозиції стали визначною подією у житті міста та ще раз переконали нас в тому, що подібні виставки дають змогу подумати над певними речами і змінити своє ставлення до людей за гратами.

Виставка "Інший погляд"

Виставка "Інший погляд"

Відвідувачі виставки "Інший вимір"

Відвідувачі виставки "Інший вимір"