17 лютого у Міжнародний день Спонтанного прояву доброти відбулася масштабна акція під назвою «Епідемія Доброти», яка була спрямована на привернення людей до хороших справ та позитивного настрою. Метою акції було донесення важливості гарних справ у житті людей, а також мотивування до прояву добра, співчуття та людяності. Організаторами акції виступили БФ «Інсайт», Демократичний Альянс та Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр.

Робити добро – легко! Під таким девізом було вирішено провести ряд заходів, які б привернули увагу людей до здійснення хоч незначних, але таких цінних маленьких справ, які закарбуються потім у пам’яті та серцях тих, кому роблять добрі вчинки.

О 13.00 на площі біля Палацу дитячої та юнацької творчості відбулося урочисте відкриття Скриньки Доброти, з якої на волю випустили «віруси добра», які розлетілися по місту і зробили хоча б на один день усіх людей добрішими та милосерднішими. Таке символічне дійство насправді зарядило позитивом багатьох перехожих людей, люди почали згадувати про хороші вчинки і втілювати їх у життя. А далі посланці доброти розійшлися по місту і дарували всім радість, хороший настрій та пам’ять про такий чудовий день.

Волонтери дарували людям карточки з добрим прогнозом, наприклад: «Твори добро, ты можешь это, всего лишь надо захотеть, люби добро и вспомни лето, злу дать отпор нужно успеть». У перехожих зараз же з’являлася посмішка і хороші слова у відповідь. Закохані пари могли зізнатися один одному у коханні, витягнувши картку із приємними словами для своєї половинки. Досить часто через певні свої проблеми та роздратованість ми забуваємо говорити хороші слова один одному або думаємо, що вони це вже знають. Але ще раз повторити те прекрасне зізнання не потребує великих зусиль, а приємні спогади залишаться у серці назавжди. Також перехожі люди отримували від волонтерів стрічки доброти, які їм зав’язували на руку і ще дві такі ж самі стрічки давали для того, щоб люди далі передавали їх комусь із побажанням хорошого настрою та добра. На залізничному вокзалі волонтери із плакатами зустрічали потяги і допомагали здивованим людям піднести сумки або зійти із потягу. Такого черкащани ще не бачили, тому було багато несподіваного та приємного. Тому мета була досягнена, віруси доброти розповсюдилися максимально і ефект був просто чудесним.

Особливо приємною ситуацією була у дитячих садочках, які теж не лишилися без уваги і взяли участь у акції. Там дітки разом із батьками та вихователями зробили годівнички, принесли корм і годували пташок, яким було не солодко святкувати на морозі. Дітки так захопилися процесом, що навіть вивчили вірші про добрі справи і радували нас своїми добрими вчинками. Добро від дітей було справжнє, чисте і безкорисливе, а це головна складова справжнього добра.
У ході акції також був проведений збір коштів онкохворим дітям.

Така акція стала поштовхом для хороших вчинків. Багато студентів та волонтерів отримали масу позитивних емоцій, беручи участь у акції, яка стала запорукою подальшої співпраці. Люди справді стали людянішими, добро справді перемагає зло! Наступного року така акція знову планується, адже робити добро – легко!
Будемо сподіватися, що добрі вчинки стануть нашим життєвим кредо, адже робити добро легше, чим бути добрим!!!