4 вересня 2013 р. відкрився Черкаський регіональний навчально-тренінговий центр з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу Черкаського медичного коледжу на базі комунального закладу «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради (вул. Нечуя-Левицького, 24).

      У відкритті взяли участь Александріна Т.А., голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань; Найдан О.В., заступник директора Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації; Губенко І.Я., депутат Черкаської обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, директор Черкаського медичного коледжу; Левченко П.Ю., головний лікар комунального закладу «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради; Юрченко О.В., головний лікар Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Київської міської клінічної лікарні № 5, Шевченко П.В., голова Федерації профспілок Черкаської області та інші.

    Поштовхом до відкриття навчально-тренінгового центру став візит делегації ООН на чолі з Координатором системи ООН в Україні, постійним представником представництва Програми розвитку ООН в Україні паном Олів’є Адамом, іншими ключовими партнерами системи ООН, Голови Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Александріної Т.А., директора Українського Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Нізової Н.М. у грудні 2011 року.

     Створення центру стало можливим за сприяння Черкаської облдержадміністрації, Черкаської обласної ради, Черкаської міської ради, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації, Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», Черкаського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ».

 Відкриття навчально-тренінгового центру стало результатом тісної та плідної співпраці щодо попередження ВІЛ-інфекції між комунальним закладом «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради та Черкаським медичним коледжем, яка триває ще з кінця 90-х років минулого століття. З 2012 року заклади приймають участь у реалізації проекту з попередження ВІЛ-інфекції/СНІДу на робочих місцях, ініційованого Федерацією профспілок Черкаської області за підтримки Міжнародної організації праці.

      Навчання в тренінговому центрі є важливою складовою у професійній підготовці медичних працівників, яку проводитимуть фахівці лікувального та викладачі навчального закладів. Діяльність центру спрямована на розбудову кадрового потенціалу регіональних медичних закладів і фахівців у галузі протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, наблизить та забезпечить доступ до навчання з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу студентам та слухачам відділення післядипломної освіти Черкаського медичного коледжу, спеціалістам первинної ланки охорони здоров’я, яким проводитимуться лекційні та практичні заняття. Спеціалісти відпрацьовуватимуть практичні навички надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим безпосередньо на робочому місці.

      Створення центру сприятиме ефективно впроваджувати стратегію безперервної післядипломної освіти, сприятиме зміцненню ресурсу системи підготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів медичного і немедичного профілю з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на регіональному рівні в контексті реформи охорони здоров’я.

Відкриття навчально-тренінгового центру дає змогу оперативно доносити інформацію до медичних сестер, фельдшерів, акушерок з найвіддаленіших районів області, фельдшерсько-акушерських пунктів, лікарських амбулаторій. Організація центру має на меті практичне навчання первинної профілактики, профілактики серед груп ризику, сучасних методів діагностики і лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, заходів інфекційної безпеки медичних працівників.

     Важливими питаннями є розуміння медичними працівниками проблем, які виникають у людей з ВІЛ і не лише медичних, а й соціальних, і особливо психологічних; забезпечення догляду за пацієнтами зі СНІДом, в тому числі паліативного та хоспісного. Викладачі коледжу мають значні напрацювання у цій сфері і прагнуть, щоб якомога більша кількість фахівців могла скористатися ними.

     Значну увагу буде приділено питанням попередження емоційного вигорання медичних працівників, яке часто супроводжує фахівців, що працюють у сфері ВІЛ/СНІДу. Заняття у центрі зможуть стати початком тривалої і планомірної роботи з психологічного захисту фахівців медицини.

    Медичний та навчальний заклад має багаторічний досвід міжнародної співпраці у сфері попередження ВІЛ-інфекції/СНІДу і навчально-тренінговий центр стане прекрасним майданчиком для проведення семінарів, тренінгів за участю вітчизняних та закордонних колег.

 

Джерело:  http://www.snidu-ni.ck.ua/