21 – 24 червня 2011 року в м. Києві, за підтримки МБФ «Міжнародний Альянс ВІЛ/СНІД в Україні», був проведений II Форум соціальних працівників, які реалізують програми із профілактики для уразливих груп, догляду та підтримки для людей, які живуть з ВІЛ.

Учасники Форуму обиралися на регіональному рівні шляхом голосування. Таким чином були присутні понад 150 соціальних працівників, що представляли Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державну соціальну службу для сім`ї, дітей та молоді, Державну службу молоді та спорту України, вищі навчальні заклади, науково-дослідні інститути, обласні та міські управління охорони здоров’я, лікувально-профілактичні заклади, міжнародні та національні, регіональні громадські благодійні організації.

В склад організаційного комітету було запрошено 2 представника від Черкаської області, а для участі у самому Форумі – відібрано 6 соціальних працівників, які представляли роботу з різними цільовими групами (СІН, ЖСБ, ЛЖВС, ув’язнені, ЧСЧ).

Учасники Форуму обговорили широке коло нагальних питань соціальної роботи щодо здійснення профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед уразливих груп, догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ, а саме:

  • стандартизація соціальних послуг, забезпечення якості їх надання;
  • правові аспекти діяльності недержавних організацій з профілактики ВІЛ серед уразливих груп;
  • розробка та впровадження алгоритмів консультування представників уразливих груп;
  • основні пріоритети адвокації та захисту прав персоналу та клієнтів недержавних організацій;
  • етичний кодекс та труднощі взаємовідносин соціального працівника з клієнтом та партнерами;
  • захист та безпека на маршрутах;
  • мотивація волонтерів та підготовка волонтерських груп;
  • процедури забезпечення закупівлі якісних роздаткових матеріалів та механізм урахування потреб цільової групи при їх закупівлі.

Висновки та актуальні питання, які виникли протягом чотирьох днів роботи Форуму були внесені в резолюцію.
Також, у ході Форуму було представлено кращі практики соціальної роботи з цільовими групами («Співпраця з міліцією», «Мобілізація ЖКС», «Профілактика ВІЛ/СНІД в соціальних мережах», «Працевлаштування ЛЖВС» тощо), обмін досвідом. До того ж учасники Форуму мали можливість ознайомитися з методами профілактики синдрому професійного вигорання: Балінтовські, супервізійні групи, ігри, вправи на релаксацію. Деякі з учасників приймали участь у виставці власних творчих робіт, організовували проведення тематичних майстер-класів для інших учасників, були ініціаторами групових ігор та дискотеки.

В останній день роботи Форуму були проведені регіональні зустрічі, на яких піднімалися питання поширення інформації серед інших соціальних працівників області. На рівні Черкаського регіону було вирішено провести регіональну зустріч на базі МІРЦ для ознайомлення соціальних працівників з резолюцією Форуму. На даний момент вже розіслані запрошення в усі обласні ВІЛ-сервісні організації та спланована робота доповідачів (учасників Форуму, які були відібрані з області). Сам же захід планується провести на кінець липня.