16 вересня 2010 р. відбулося засідання міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та Віл-інфекції/СНІДу.

До порядку денного внесені наступні питання:

  • Інформаційно-навчальні заняття з педагогами та технічним персоналом ДНЗ міста щодо толерантного ставлення до ВІЛ+дітей в дитячих закладах.
  • Про проведення профілактичних заходів серед учнівської молоді м. Черкаси. Проблеми та шляхи вирішення.
  • Епідеміологічна ситуація по захворюваності на туберкульоз серед жителів м.Черкаси, стан профілактичної та диспансерної роботи.
  • Про збільшення фінансування для лікування, догляду та підтримки людей, які мають потрійну проблему ВІЛ/ТБ/СІН та про надання фінансування для медико-соціального супроводу дітей, які живуть з ВІЛ.
  • Узгодження проекту міської стратегії профілактики поширення епідемій ВІЛ/СНІД та ТБ.

1. Лавренюк О.Г. – представник департаменту освіти та гуманітарної політики МВК повідомила про порядок проведення інформаційно-навчальних занять з педагогами та технічним персоналом ДНЗ міста щодо толерантного ставлення до ВІЛ+дітей в дитячих закладах. Спільно з ВБО «ВМ ЛЖВ» проводяться семінари з соціальними педагогами, психологами та медиками у дошкільних закладах; проводяться місячники здорового способу життя (листопад, грудень); а також диспути, тренінги та інші форми занять. Планується проведення таких семінарів з усіма педагогами навчальних закладів, а також із класними керівниками.

2. Несват Н.А. – керівник ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» повідомила про пілотний проект, який реалізується з метою проведення інформаційних занять, направлених на профілактику ВІЛ/СНІДу та ІПСШ. Заняття проводяться у ПТУ та вузах. Розроблена спеціальна анкета, за допомогою якої були спроби виявити причини збільшення дівчат, які надають секс-послуги та знайти дівчат, аби надавати їм послуги організації.
Також було обговорене питання стосовно написання проекту програми для отримання соціального замовлення до міського бюджету. Питання внесли до протоколу для розгляду.

3. Прокопова В.М. – головний п/ш фтізіатр УОЗ ДОЗ та СП МВК
повідомила про епідеміологічну ситуацію по захворюваності на туберкульоз серед жителів м.Черкаси, стан профілактичної та диспансерної роботи. За 6 міс. показник хворих становить 86 осіб, з них 1 дитина. Це більше на 10 осіб, ніж минулого року. За 8 міс. – 116 осіб, з них 2 дитини. Це говорить про стрімке зростання захворюваності на ТБ та поширення епідемії. На першому місці спостерігається туберкульоз кісток, на другому – ТБ лімфатичних вузлів. Стосовно ВІЛ-інфікованих, то за 6 міс. виявили 23 особи, хворих на ТБ, за 8 міс. – 86.Активний туберкульоз мають 408 осіб; неактивна форма ТБ у 44 осіб. Померло у цьому році 21 особа; з них -15 ВІЛ позитивних людей. Велика проблема з обстеженням дітей, спостерігається недовиявлення дітей. Також немає коштів на закупівлю лікувальних засобів, у лікарнях спостерігається поломка флюорографів. Тому лікарі зверталися з проханням про допомогу не лише до місцевої влади, а й до недержавних організацій.

4. Стрижак О.В. – «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» також звернулася до представників органів влади з проханням допомогти у написанні заявки на отримання грошей на місцевому рівні, оскільки ВІЛ-позитивні діти потребують допомоги та певних заохочувальних пакунків. Необхідно обговорити дане питання і вияснити до кого краще звернутися, у якій формі тощо. Питання внесене до розгляду.

5. Стосовно інших пунктів обговорення, то була представлена громадська організація «Гей-альянс Черкаси» – представник Чернявський О.П., який звернувся із проханням моральної підтримки та розуміння до ЧСЧ. Олександр Павлович повідомив, що ЧСЧ більше 50 осіб і вони теж мають право на належне ставлення та повагу. У своєму офіційному зверненні він сказав, що влада не повинна допускати дискримінації; ЧСЧ потребують толерантного ставлення; міліція повинна боротися зі злочинністю, а не з ЧСЧ.

Всі питання були обговорені і винесені на подальший розгляд.