11.05.2011р. у прес-центрі Черкаської ОДА відбулася прес-конференція, присвячена підготовці та проведенню акції до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, де були оприлюднені проміжні звіти місцевої влади та неурядових організацій щодо подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Черкаській області. Також на прес-конференції відбулася презентація запланованих заходів до акції «Черкаси за здоров’я та красу», що буде проходити в Долині троянд 15 травня 2011 року.
У 2010 році в черкаській області було зареєстровано 173 випадки СНІДу, показник захворюваності на СНІД становив 13,5 на 100 тис. населення (12,8 по Україні) і в порівнянні з попереднім роком, збільшився на 35,2%. Всього за роки епідемії в Черкаській обл. від СНІДу померли 502 молодих черкащан.
Мета акції – не лише вшанувати пам’ять людей, які померли від СНІДу, але й привернути увагу суспільства та представників влади до епідемії ВІЛ/СНІД у нашій країні, нагадати про те, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смерті ще десятків тисяч людей.
Однією з основних причин смертності від СНІДу є пізнє звернення ВІЛ-інфікованих до лікаря, який своєчасно діагностує і призначить адекватне лікування.
До цього часу єдиним реальним заходом, за допомогою якого людство має можливість боротися зі СНІДом, є зміна поведінки людини на більш безпечну щодо можливості інфікування. Необхідно перетворити знання про шляхи інфікування ВІЛ на усвідомлені та впевнені дії щодо їх попередження.
Доки ми не розуміємо, що це стосується кожного з нас, – боротьба зі СНІДом не дасть відчутних результатів.