З 14 по 18 жовтня проводяться Дні відкритих дверей у в КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» ЧОР для обстеження та інформування населення про важливість ранньої діагностики раку молочної залози. Про це повідомляє прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА.

За словами заступника головного лікаря обласного онкологічного диспансеру Ігоря Гайдая, ця акція має на меті звернути увагу жителів області на серйозність ризиків захворювання на рак молочної залози, а також поінформувати про вирішальні чинники у запобіганні раку грудей, профілактику і лікування цієї хвороби.

Тому з 9 до 14.00 години всі охочі мають право пройти відповідні обстеження в закладі. – У Черкаській області впродовж 9 місяців цього року взято на облік 300 осіб із захворюванням на рак молочної залози, із них 120 осіб – виявлено під час профілактичних оглядах. Ігор Гайдай наголошує, що головним у боротьбі проти раку молочної залози залишається його раннє виявлення, що дозволяє поліпшити результати лікування і виживання пацієнтів. Тому жінкам рекомендовано щомісяця проводити самообстеження молочних залоз на наявність в них будь-яких змін: розміру, форми або контуру, появи ущільнень розміром з горошину чи більше, змін шкірних покривів молочної залози або соска (брижі, зморшкувата шкіра, лущення або запалення), почервоніння шкірних покривів молочної залози або соска, збільшення лімфатичних вузлів. Крім самообстежень, кожній жінці віком від 18 років потрібно раз на рік проходити обстеження у мамолога та виконувати ультразвукове обстеження молочних залоз, а досягнувши 40 років – профілактичне обстеження: огляд мамолога, мамографію або УЗД молочних залоз. Адже пізня діагностика злоякісних новоутворень обмежує можливості для лікування хворих.

Нагадаємо, що 15 жовтня в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з раком молочної залози, а 20 жовтня – вся українська спільнота вшановує людей, чиї долі торкнулась ця підступна хвороба.

Джерело:  http://provce.ck.ua