З 28 по 30 листопада 2011 р. на базі МІРЦ був проведений тренінг по профілактиці передозувань для соціальних працівників ВІЛ-сервісних організацій та медпрацівників. Метою тренінгу було отримання та удосконалення знань та навичок соціальних працівників по діагностиці та наданню допомоги при передозуванні наркотиками. Всі три дні були досить насичені практичними моментами, де учасники могли відпрацювати свої навички та поділитися досвідом з іншими.

Також учасники у груповій роботі визначали: які наркотики вживають сьогодні; як вживання наркотиків впливає на внутрішні органи та нервову систему; ранжували наркотиків за ступенем ризику; причини передозувань та причини смерті від передозування. Обговоривши ці питання, учасники відпрацьовували надання невідкладної медичної допомоги, навички долікарської допомоги (стимуляція шкіро-рефлекторних зон, непрямий масаж серця, штучна вентиляція легень). Також учасники переглянули фільм «Допомога при передозуванні» та обговорили його. Один із блоків тренінгу був присвячений «Налоксону» (характеристика препарату, техніка надання ін’єкції та відпрацювання навичок ).

Під час підведення підсумків учасники розглянули питання зменшення ризиків передозувань та розробили плакати/листівки для клієнтів (1 група); соціальних працівників (2 група); медпрацівників (3 група). Також обговорили, що необхідно для надання першої допомоги при передозуванні: аптечка медпрацівника.

Тренінг виявився надзвичайно важливим з точки зору практики. Всі учасники отримали чимало практичних навичок, медпрацівники поділилися своїм досвідом. За результатами оціночних анкет, тренінг пройшов на високому рівні.