19 травня в рамках проекту «Вільний удар» в Черкасах відбудеться акція «Стань поколінням вільним від СНІДУ», приурочена до Дня пам’яті людей, які померли від СНІДУ. На сьогодні, на жаль, Україна посідає лідируюче місце в поширенні епідемії ВІЛ/ СНІДу в Європі. Однією із причин поширення цієї хвороби є недостатнє інформування населення. Тому мета акції – привернути увагу не лише молодого покоління, а й людей середнього віку до цієї проблеми. Залучити якомога більше людей пройти безкоштовне тестування, поширити більше інформації про ВІЛ/СНІД та сформувати толерантне ставлення до людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом.

Протягом дня із 12.00 до 21.00 у сквері «Юність» (біля Драматичного театру) відбудеться низка заходів. Основна події акції – безкоштовне тестування на ВІЛ у мобільних амбулаторіях. Усі, хто пройшов тестування, отримають у подарунок браслет.

Ще одним оригінальним заходом буде проведення «Живої бібліотеки» – форма інформаційно-профілактичної роботи, коли люди діляться власним досвідом щодо подолання певної проблеми.

Також у сквері проходитиме виставка-продаж hand made виробів, робіт молодих художників, творчі майстер-класи. Усі виручені кошти, будуть використані задля термінової допомоги ВІЛ-позитивним із діагностики, лікування та попередження розвитку хвороб, які можуть призвести до смерті.

Із 14.00 у сквері проходитиме вікторина з призами, молодіжний квест, у якому візьмуть участь шкільні євро-клуби міста і відбудеться футбольний турнір серед учасників євро-клубів міста та гравців команди «Славутич».

О 12.00 також відбудеться безкоштовний показ фільму «Джиа» у Краєзнавчому музеї.

Завершується дійство о 20.30 фаєр-шоу від арт-шоу «Джайра»

Партнери та співорганізатори: Корпусу миру США в Україні, Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр, Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», БФ «ВАМ», Черкаська благодійна організація ЛЖВ «Від серця до серця», БФ «Інсайт», Регіонального координатора МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», СДЮШОР, Ольга Касьянова. Фінансова та інформаційна підтримка: благодійна організація «Грассрут Соккер», Фонд Елтона Джона, організація GIZ, Черкаське обласне управління сім’ї, молоді та спорту, спортивно-оздоровчому комплексу GYM Дніпро Плаза, Футбольному клубу «Славутич», КП «Дирекція парків», ресторану-піцерії «Тарантела».

Джерело: http://punct.com.ua/news/stan-pokolinnyam-vilnym-vid-snidu/ Молодіжний новинний портал Пункт