Розуміючи переваги презерватива, багато людей при цьому утримуються від його використання. В цьому винні міфи про презерватив, повідомляє АІФ. Одні з них виникли від недостачі інформації, від свого або чужого негативного досвіду,інші – від забобонів та некоректної реклами.
МІФ 1 – «Презервативи – це виключно чоловічий засіб захисту» або «Хто одягає, той купляє»
Ця досить розповсюджена думка є абсолютно безпідставною. Не меньш ніж 35% покупців презервативів складають жінки.
МІФ 2 – «Секс в презервативі – купання в чоботах або нюхання квітки в противогазі»
Сучасні латексні презервативи мають високі фізикомеханічні показники (прочність, еластичність) разом з високою надійністю і високою чутливістю виробів. Крім того, з`явились високоякісні презервативи нового покоління: оброблені спеціальною безсиліконовою змазкою на водній основі і абсолютно безпечні для здоров`я, текстуровані презервативи з високорел`єфною ребристою поверхнею біля основи, яка збагачує відчуття і чоловіка і жінки і рекомендуються навіть людям, які мають складнощі з досягненням оргазму. А також презервативи, оброблені змазкою продовженої дії, яка містить місцево-анестизуючу речовину Бензокаін.
МІФ 3 – «Презерватив – це боляче»
Практично всі презервативи, які знаходяться в продажу, оброблені спеціальною змазкою на силіконовій, поліетиленгліколієвій або водній основі, що виключає біль при їх використовуванні. Біль же, яка приписується презервативам, може бути сигналом захворювання статевої системи, і у випадку її виникнення слід обов`язково звернутися до лікаря.
МІФ 4 – «Секс без презервативів корисніший для здоров`я партнерів, наприклад, за обміну гормонами»
Навряд чи небажану вагітність, аборт та передану інфекцію можна вважати корисними для здоров`я. Так, за даними Міжнародного фонду охорони матері і дитини, біля 7 млн. подружніх пар – безплідні. Із них 55% жінок стали безплідними в результаті ускладнень після аборту.
МІФ 5 – «Ми живемо в шлюбі, не зраджуємо одне одному, і презерватив нам не потрібен»
Навіть якщо ви знаходитесь в законному шлюбі і не плануєте спеціально вагітність, покладаючись на волю випадку, використання презервативу все ж таки рекомендується. Інфікуватись ЗПСШ можна не тільки від партнера «на стороні». Деякі захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), можна підчепити в міській бані, басейні, тренажерному залі, в міському транспорті і через погано вимитий посуд. Чи варто говорити про наслідки інфікування ЗПСШ для вагітної жінки?
МІФ 6 – «Використовувати презерватив соромно і незручно, крім того, можно образити партнера»
Це твердження, породжене недоліками статевого виховання, поступово губить свою минулу популярність. Використання презерватива – це додаткове піклування про здоров`я партнера, його безпеку. Навряд чи нормальну людину можна образити турботою про неї. Сам же процес використання кондому може стати цікавим елементом любовної гри і додатковою ласкою партнера.
МІФ 7 – «Використовувати презерватив краще з кремами, маслами і інтимними гелями»
Категорично забороняється! Окрім того, що всілякі креми, масла та інш. при попаданні на чутливі ділянки тіла можуть викликати свербіння, печію або алергічну реакцію, вони можуть спричинити руйнування самого латексу або змазки.