29-30 листопада 2011 року у м. Київ відбувся семінар для  працівників пенітенціарної служби «Проблеми забезпечення прав людини у кримінально-виконавчій системі України», який  був організований Харківською правозахисною групою спільно з Гельсінським комітетом Нідерландів та Державною пенітенціарною службою України за фінансовою підтримкою Європейської Комісії і Національного фонду демократії.

На зустрічі взяли участь керівники територіальних органів та навчальних закладів Державної пенітенціарної служби України, голови громадських рад при територіальних органах ДПтС України та представники громадських правозахисних організацій.

Під час зустрічі для учасників була надана інформація про заходи щодо забезпечення прав і законних інтересів засуджених і ув’язнених в установах, що належать до сфери управління ДПтС України. Також прослухали лекції експерта Нідерландського Гельсінського  Комітету, директора з питань міжнародного співробітництва Голландської тюремної служби пана П. Гертса щодо Європейської конвенції з прав людини, міжнародного пакту про громадські та політичні права, основні пенітенціарні правила, обговорили в малих групах питання щодо моніторингу та інспекції. 

Обговорювались питання щодо забезпечення моніторингу дотримання прав і свобод людини, про роль спостережних комісій у реалізації прав і законних інтересів засуджених, висвітились проблемні питання щодо отримання належної медичної допомоги у пенітенціарних закладах.

По закінченню семінару був проведений круглий стіл з підведенням підсумків, учасники семінару отримали сертифікати.