В цій статті наведено кілька правил, які допоможуть Вам правильно працювати за ПК і робота на ньому буде не шкдлива, а корисна для Вас.

1. Сядьте зручніше, вільно відкинувшись на спинку стільця. Протягом одного-двох хвилин просто подихайте повільно і глибоко. Можете навіть закрити очі, якщо вам так більше подобається. Порахуйте до трьох (п’яти), коли робите вдих, і до п’яти (семи), коли видихаєте. Витрата більшого часу на видих створює м’який заспокійливий ефект. Уявіть, що, коли ви насолоджуєтеся цим глибоким, неквапливим диханням, всі неприємності, роздратування, занепокоєння поступово випаровуються.

Вам хочеться потягнутися? Не стримуйте це природне бажання. Потягніться з насолодою, відвівши зігнуті руки в боки, намагаючись з’єднати лопатки.

Поклавши на потилицю долоні, спочатку нахиліть голову вперед, допомагаючи цьому руху, потім – назад, надаючи долонями опір. З’єднайте пальці в замок і витягніть руки максимально вперед, вивернувши кисті.

2. Спробуйте шиацу – метод, який дозволяє задіяти резервні сили організму і може бути рекомендований всім, незалежно від віку та рівня артеріального тиску. Покладіть руки на задню поверхню шиї, натиснете подушечками середніх пальців в області підзатилочной ямки. Порахуйте до п’яти і відпустіть.

Потім за допомогою трьох пальців обох рук натисніть на точки, розташовані на шиї уздовж хребта і на скронях. Ці нескладні прийоми, повторювані по два-три рази кожен, допоможуть вам за лічені хвилини відновити увагу і працездатність.

3. Тепер займемося очима, особливо, якщо більшу частину свого робочого часу ви проводите за комп’ютером, за читанням або листом. По-перше, не забувайте частіше давати очам можливість відпочити. Переведіть погляд удалину, подивіться у вікно, на зелень дерев, на небо, «вийдіть» на мить під холодний дощик або в снігову завірюху.

Немає такої можливості? Дуже шкода. Перед вами цілий день біла стіна і екран монітора, немає нічого, що б відволікало і радувало око. Візьміть на себе сміливість порушити тужливий одноманітність чорно-білої графіки. Прикрасьте своє робоче місце кімнатною рослиною. Дуже ефектно виглядають квіткові композиції або мініатюрні японські дерева бонсай. Повісьте перед собою барвистий календар, пейзаж і т. п., сучасна поліграфія дозволяє досягти глибини і природності зображення.

Найчастіше, як можна частіше моргайте очима, ця елементарна захід дозволить очам відпочити без «відриву від виробництва». Міцно зажмурте очі на 3-5 секунд. Відкрийте. Повторіть кілька разів.

Потім знову закрийте очі і виконуйте кругові рухи очними яблуками вправо і вліво.

Наступна вправа покращить кровопостачання в очах і розслабить втомлені очні м’язи. Сидіть спокійно, відкинувшись на спинку стільця (бажано, щоб в полі зору не було яскравих джерел світла). Закрийте очі і розслабте повіки. Можна думкою погладити очі теплими пальцями. Відчуйте, як очні яблука зовсім пасивно лежать в очницях. Обличчя і тіло теж розслаблені, це дасть додатковий відпочинок. Посидьте так одну-дві хвилини, потім м’яко натисніть на закриті очі подушечками пальців протягом десяти секунд два-три рази.

4. А що робити, якщо втомлюються руки? Гімнастика для рук життєво необхідна всім, хто багато пише, друкує, і т. п., чиї кисті і пальці знаходяться в постійній напрузі. Необхідно при перших ознаках втоми рук давати їм відпочинок, регулярно проводити спеціальну гімнастику і масаж Відомо, що пальці рук найтіснішим чином пов’язані з головним мозком. Приділивши кілька хвилин в день спеціальним вправам для пальців, ви зможете істотно підвищити свою працездатність. Почніть з розслабляючого вправи. Опустіть руки вниз і кілька разів струсніть китицями так, ніби ви намагаєтеся скинути з кінчиків пальців краплі води. Потім гарненько розітріть кожен палець, особливу увагу приділяючи суглобам. Якщо у вас зовсім вже мало часу, можна обмежитися загальним розтиранням кистей.

Візьміть палець лівої руки в області нігтя з бічних сторін, злегка відтягніть його, а потім пообертайте випрямлений палець в одну і в іншу сторони. Намагайтеся обертати саме палець, а не кисть. Від мізинця до великого пальця.

Ще вправа для тренування рухливості і спритності кисті: відгинання кожного пальця назад до межі з допомогою «вилочки» з вказівного і середнього пальців іншої руки.