РЕЗОЛЮЦІЯ

круглого столу «Закон України «Про волонтерську діяльність»:
сприяння розвитку чи створення перепон?»

м. Київ                                                                                                     24 червня 2011 року

24 червня 2011 року Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» та Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Соціальна ініціатива» проведено круглий стіл “Закон України «Про волонтерську діяльність»: сприяння розвитку чи створення перепон?”, участь у якому взяли 35 представників державних та громадських організацій України.
Під час круглого столу було обговорено вплив прийнятого Закону України «Про волонтерську діяльність» на роботу волонтерів і волонтерських груп у державних і громадських організаціях та розвиток громадянського суспільства в Україні.
Визнаючи, що прийняття Закону України «Про волонтерську діяльність» свідчить про визнання державою волонтерського руху як підвалини громадянського суспільства, виводить його на якісно новий рівень, посилює законодавчу базу щодо організації діяльності волонтерів, учасники круглого столу акцентували увагу на проблемах, з якими зустрілися державні та громадські організації впроваджуючи цей закон.
При детальному аналізі змісту та обговоренні прийнятого Закону України «Про волонтерську діяльність» учасники круглого столу наголосили на важливості внесення змін та доповнень до нього, що забезпечить в подальшому його дієвість, сприятиме розвитку волонтерського руху в Україні, підвищить якість надання волонтерської допомоги.
Закон України «Про волонтерську діяльність» потребує внесення змін та доповнень стосовно:
 статусу «волонтерської організації»;
 визначення повноважного центрального органу виконавчої влади у сфері волонтерської діяльності;
 права фізичних осіб, які не досягли та досягли чотирнадцяти років, брати участь у волонтерському русі;
 необхідності обов’язкового страхування волонтерів;
 пільг для волонтерів під час вступу до ВНЗ та при прийомі на роботу;
 зарахування часу здійснення волонтерської діяльності до навчально-виробничої практики в разі її здійснення за напрямом, що відповідає отримуваній спеціальності;
 переліку відшкодувань витрат волонтеру тощо.

Учасники круглого столу визнають, що прийнятий Закон України «Про волонтерську діяльність» потребує розяснень, змін та доповнень для подальшого розвитку волонтерського руху, доступності волонтерства для кожного громадянина держави незалежно від віку, статі, релігійних та політичних переконань, забезпечення прозорості та розширення напрямів волонтерської діяльності в державних, громадських та релігійних організаціях.

Враховуючи вищевикладене, учасники круглого столу звертаються до:

 Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів України:
1. Скасувати необхідність надання статусу «волонтерської організації» та визначення центрального органу виконавчої влади у сфері волонтерської діяльності з метою економії державних коштів в умовах економічної кризи;
2. Привести у відповідність згідно Цивільного Кодексу України право фізичних осіб, які не досягли та досягли чотирнадцяти років, самостійно вчиняти дрібні побутові правочини, що забезпечить їхню участь у волонтерському русі;
3. Диференціювати необхідність обов’язкового страхування волонтерів за видами діяльності та терміном її тривалості;
4. Переглянути, роз’яснити та ввести пільги для волонтерів під час вступу до ВНЗ та при прийомі на роботу;
5. Визначити механізм реалізації зарахування часу здійснення волонтерської діяльності до навчально-виробничої практики в разі її здійснення за напрямом, що відповідає отримуваній спеціальності;
6. Переглянути та роз’яснити перелік відшкодувань витрат волонтеру, уточнити, які саме стосуються відрядження волонтера.
7. Включити представників державних та громадських організацій-учасників круглого столу, місією яких є розвиток волонтерського руху в Україні, до складу робочої групи щодо внесення змін та доповнень до Закону України «Про волонтерську діяльність».

 Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму:
Провести круглий стіл із залученням державних установ, провідних громадських, релігійних організацій, які залучають волонтерів, сприяють розвитку волонтерського руху, щодо обговорення діючого Закону України «Про волонтерську діяльність» та внесення змін і доповнень до нього.

Закликаємо Президента України, Верховну Раду України, Уряд, органи місцевої влади, органи місцевого самоврядування, суд, прокуратуру, культурні та освітні заклади, державні та громадські організації, релігійні та благодійні організації, засоби масової інформації, а також всіх небайдужих громадян України докласти зусиль до вдосконалення законодавства щодо волонтерської діяльності.

* * *

1. Всеукраїнський громадський центр «Волонтер»
2. Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Соціальна ініціатива»
3. Спілка дитячих та юнацьких організацій
м. Києва «СПОК»
4. Громадська організація «Об’єднання «СКАУТСЬКИЙ РУХ В УКРАЇНІ»
5. Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В»
6. Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа»

7. UNDP, Програма Волонтери ООН
8. Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей»
9. Всеукраїнська громадська організація «Ліга соціальних працівників України»
10. Голосіївський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у м. Києві
11. Державний інститут сімейної та молодіжної політики
12. Житомирське обласне відділення Всеукраїнського громадського центру «Волонтер»
13. Інтернет-проект «Detdom.info»
14. Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
15. Міжнародний благодійний фонд «Друзі дітей Україна»
16. Севастопольська громадська організація “Молодіжний центр “Волонтер”
17. Солом’янський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у м. Києві
18. Центр соціальних ініціатив і волонтерства Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара
19. Бердичівська міська громадська організація «Молодь обирає життя».