Даний захід був експертною допомогою у вигляді тренінгу для БФ «ВАМ», який зробив запит на навчання фармацевтів нових аптек. На тренінгу були присутні фармацевти 3 трьох нових аптек та керівник аптечного напрямку.

Очікування учасників показали, що їм важливо було розібратися із специфікою аптечного проекту, документацією та звітністю, а також із елементами консультування клієнтів проекту.

На початку тренінгу учасникам були представлені теми стосовно ролі аптек у профілактиці ВІЛ/СНІД, огляд епідемії ВІЛ-інфекції, що дало змогу показати фармацевтам важливість та необхідність їх профілактичної роботи.

Також учасники отримали інформацію про ВІЛ/СНІД (шляхи передачі, міри профілактики) та переглянули відеоролик по даній темі. Для закріплення інформації була виконана вправа «Міфи і факти» з подальшим обговоренням.

Фармацевтам для ознайомлення була надана тема по зменшенню шкоди та основних напрямках ЗШ. У груповій роботі учасники намагалися розібрати мету та завдання програми зменшення шкоди.

Тема по консультуванню була важливою, оскільки за відсутності досвіду учасники мали острах та невпевненість у проведенні такої роботи. Тому для отримання таких умінь, фармацевти розігрували ситуації з різними видами консультування. У процесі консультування проводилося обговорення та вирішення труднощів. Учасники отримали схеми, за якими можна орієнтовно провести бесіду з клієнтом та мотивувати його стати учасником проекту.

Стосовно документації була надана консультація керівника напрямку – учасники розібрали як правильно заповнювати відомості, робити звіти.

Розглядаючи тему по пере адресації, учасники розібрали основні її моменти та розробили «Карту сили», яка зможе допомогти правильно здійснити пере адресацію клієнта.

На завершення були підведені підсумки. Учасники дали зворотній зв’язок та заповнили анкети. Також учасники отримали сертифікати.