18-20 вересня 2012 р. Благодійним фондом «Інсайт» був проведений триденний тренінг «Особливості сексуального та репродуктивного здоров’я жінок і чоловіків, які вживають наркотичні речовини та/або залучені до секс бізнесу». Метою даного тренінгу було надати учасникам знання з питань сексуального та репродуктивного здоров’я в рамках профілактики ВІЛ та ІПСШ, види контрацепції, інформування/навчання та мотивацію клієнтів, визначення алгоритму консультування, придбання навичок консультування.

У ході тренінгу учасники розібрали основні визначення: стать, гендер, сексуальне та репродуктивне здоров’я, сексуальність та орієнтація, стереотипи. Жваву дискусію визвало обговорення сексуальних та репродуктивних прав чоловіка та жінки. Учасники за допомогою мозкового штурму визначили фактори, які впливають на сексуальне та репродуктивне здоров’я та у груповій роботі розібрали ці фактори.

Особливу увагу було приділено сесіям лікаря гінеколога-ендокринолога про особливості репродуктивної системи жінки та чоловіка, особливості ІПСШ та ВІЛ, засоби контрацепції, вагітність та аборт.

Учасники мали змогу багато часу спілкуватися та працювати у групах, де вони обговорювали та складали алгоритми консультування по контрацепції та представляли у трійках процес консультування.

Сесія по мотивуванню клієнтів була також досить актуальною, учасникам був продемонстрований відео фільм про мотивацію використання презервативів.

Учасникам була представлена інформація про консультування, після чого учасники відпрацьовували навички консультування у парах та демонстрували свої постановки.

Тренінг пройшов на високому рівні, учасники дали позитивний зворотній зв’язок. Всі отримали роздатковий матеріал та сертифікати.