19 вересня 2013 року у приміщенні Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради за ініціативи Черкаської благодійної організації ЛЖВ «Від серця до серця» відбувся круглий стіл «Забезпечення сталості послуг уразливим групам населення»  в рамках проекту  «Поширення успішного досвіду БА «Світло Надії»» при фінансовій підтримці ВМ ЛЖВ.

У круглому столі прийняли участь представники Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, представники Державної міграційної служби України у Черкаській області, заступник голови спостережної комісії при виконавчому комітеті Черкаської міської ради, представники ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» та експерт БА «Світло надії» – Роман Дрозд.

Метою проведення круглого столу  стало обговорення та пошук шляхів вирішення проблеми, пов’язаної з відсутністю реєстрації за місцем проживання або перебування бездомних громадян в м. Черкаси. ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» повідомила, що з  19 вересня  розпочала  діяльність Центру обліку бездомних  осіб м. Черкаси.

Наша організація з серпня 2012 року започаткувала роботу Центру реінтеграції для безпритульних осіб та осіб, які звільняються з місць позбавлення волі в м. Черкаси один з напрямків, якого є ведення обліку громадян, що не мають житлового приміщення (будинку, квартири, кімнати, тощо), яке вони можуть використати для проживання, перебування і в якому можуть бути зареєстровані.

Відсутність реєстрації за місцем проживання або перебування бездомних громадян м. Черкаси не дає можливості отримувати інтегрованої допомоги клієнтам, які   перебувають чи звертаються до послуг Центру. З вересня 2012 року послугами (харчування, прання, консультування, проживання, а також в тому числі без проживання,) Центру скористалися понад 300 -х осіб, з тих осіб, що проживали за цей період (понад 60 осіб) було виявлено 40 % ВІЛ – інфікованих осіб, які потребують медичної допомоги,  у 17 % був виявлений ТБ. Але на жаль, існують певні труднощів, які обумовлені відсутністю паспорту та  реєстрації, а саме ВІЛ – позитивні, особи, які не можуть   отримати пенсію, стати на Д – облік у СНІД –центрі, отримувати лікування, здавати аналізу у поліклініках міста та отримувати протитуберкульозну терапію. Також, цей факт впливає на отримання соціальних виплат, отримання статусу безробітного в центрі зайнятості населення та подальшого працевлаштування.

Обговоривши усі ці проблемні питання  учасники круглого столу визнали важливість та своєчасність організації роботи Центру обліку безпритульних осіб на базі  ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця», як єдиної в м. Організації, що опікується проблемами цих людей.

Результат круглого столу – готується весь пакет документів першої бездомної особи задля проведення усієї процедури реєстрації за адресою Центру реінтеграції для безпритульних осіб та осіб, які звільняються з місць позбавлення волі  м. Черкаси,  вул. Рєпіна 12\1.

 Інформація надана  ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця»