Управління ДСНС у Черкаській області дало унікальну можливість небайдужим активістам пройти навчання на базі Черкаського аварійно-рятувального загону спецпризначення   на тему «Ази порятунку життя: профілактика надзвичайних подій та базові дії у надзвичайних ситуаціях».

Тренінг  відбувся 11 вересня 2014 р. та був спрямований на надання життєво необхідних навичок при незвичайних та екстремальних ситуаціях.  Речник начальника Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області Костянтин Проценко розповів про діяльність АРЗ та небезпеки, які чатують на нас кожного дня. Учасникам був продемонстрований документальний відеофільм, заснований на реальних подіях про роботу рятувальників. Фільм дуже вразив учасників, так як ризик та небезпека при такій роботі надзвичайно великі.

Далі учасникам показали за допомогою чого та як проводиться рятувальна робота при пожежі, на воді та інше. Це було дуже цікаво та повчально.

Потім учасників розподілили на групи, кожна з яких пройшла майстер класи від спеціалістів.  Учасники тренінгу рятувалися самі та рятуватили інших в умовах максимально наближених до реальних: газодимовій камері, натовпі, оточенні людей, що перебувають в умовно стресовому та шоковому стані. Також навчали проводити комплекс реанімаційних заходів для потерпілих від пожежі, накладати пов’язки, джгут та шину, виводити потерпілого зі стану істерики та ступору.

Заняття надзвичайно важливі для будь якої людини, ці навички залишаться на все життя, так як тренування відбувалося в умовах, наближених до реальності і навчали учасників професіонали своєї справи.

Дуже великий інтерес виявили учасники до медичного майстер класу, оскільки в сьогоднішніх неспокійних умовах життя кожна людина прагне навчитися надавати медичному допомогу не лише собі, а й іншим. Представники рятувального загону теж акцентували увагу саме на медичній сфері і обіцяли організували більш детальніший майстер клас для активістів.

Таких вражень учасники ще не отримували – наскільки було цікаво, і в той же момент страшно. Складно навіть усвідомити, яка  це важка робота, але в той же момент важлива і необхідна для кожного з нас.

Хочеться подякувати колегам із Управління ДСНС у Черкаській області за запрошення та за ті емоції, які ми пережили на цьому тренінгу. Також велика подяка спеціалістам АРЗ за те, що так докладно розповіли про свою роботу, продемонстрували свої вміння та дали змогу нам побути на місці рятувальника.

Сподіваємося на подальшу співпрацю з Управлінням.

DSCN1388

DSCN1400

DSCN1401

DSCN1415

DSCN1428

DSCN1383