Кожна людина живе в ім’я чогось. Вона може роздумувати над цим, говорити про це, а може і просто жити, не філософствуючи на тему сенсу життя. Фрейд колись сказав, що та людина, яка задається проблемою сенсу життя, не зовсім здорова психічно. Вважатимемо, що Фрейд жартував і згустив фарби. І все ж таки, коли є мета, віра, цікава робота, сім’я, друзі – проблемі сенсу приділяти багато часу нема коли.

Але, живучи з хронічним, прогресуючим захворюванням, таким як ВІЛ, час від часу людина відчуває безнадійність і безглуздя, задаючись питанням: “Навіщо все це?” Навіщо зберігати позитивний настрій, дотримуватись рекомендацій лікаря, правильно харчуватися, займатися спортом, навіщо вставати вранці? Іншими словами, який смисл у тім , щоб “триматися і не здаватися”?

Подібні питання – абсолютно нормальні і серйозні. Це здорова ознака того, що у вашому житті відбуваються зміни. Запитуючи “Навіщо все це?”, ви намагаєтеся вибрати подальший життєвий шлях. Це ваш природний інстинкт, який говорить вам, що ваше нинішнє життя більше не адекватне і не задовольняє вас.

Звичайно, ви не можете цілком змінити навколишню реальність, або той факт, що у вас ВІЛ, але ви можете змінити своє повсякденне життя і звички, щоб краще контролювати своє здоров’я, або ви можете змінити своє самопочуття і плани на майбутнє.

Іноді ми зазнаємо поразки, намагаючись почувати себе краще фізично або емоційно, почуваємо себе “знеструмленими”, і не можемо повернутися до того , що колись вважали “нормальним” життям. І хоча є щось заспокійливе в думці , що інші люди в такій же ситуації вирішують схожі проблеми і питання, це знання не робить рішення наших власних проблем набагато простішими. Так, чи зміниться коли-небудь цей стан?

Усе залежить від того, здаєтеся ви чи продовжуєте боротися. Якщо життя здається таким, що втратило зміст і схоже на чорну діру, це значить тільки одне – пора заново розставити пріоритети.

Найголовніші ліки – досягти успіху, неважливо в чому, і не обов’язково в чомусь значимому. Кращий спосіб зробити це – поставити перед собою маленьку , легко досяжну мету.

Якщо для вас є проблемою утома і брак енергії, ви можете поставити собі за мету щоденні фізичні вправи. Парочка вправ на розтяжку буде непоганим початком. Це все, що потрібно робити. Потягуватися і глибоко дихати. Потім ви зможете прогулятися навколо будинку. Або навіть заглянути ненадовго в спортзал.

Якщо ви хочете поставити собі за мету краще харчування, почніть додавати до щоденного раціону яку-небудь харчову добавку. Зверніть увагу на ті продукти, що ви і так любите: наприклад, горіхи або апельсини. А потім ви можете подумати про те, щоб записатися на консультацію до дієтолога щодо більш здорової їжі. А може бути коли-небудь ви відкриєте службу по здоровому харчуванню для людей із ВІЛ при якій-небудь СНІД-сервісній організації.

Якщо ви занадто перевантажені справами, то вашою метою може стати більш продуктивний розпорядок дня. Виберіть одну просту задачу , наприклад, прибратися або написати листа старому другові. Поступово, ви зможете навчитися складати щоденний розклад справ і робити набагато більше, ніж звичайно. Тільки не забудьте залишати собі досить часу на відпочинок і їжу, і пам’ятайте , що не зробити усе, що було заплановано – це нормально.

Позитивний налаштування – це не настрій, а щоденна робота. І більшості з нас не так вже просто досягати його щодня. Але коли у вас є мета, якої ви прагнете, ви можете зберегти позитивний погляд на речі в будь-яких обставинах. Іноді ви розумієте, що наблизилися до своєї мети за цей день, іноді ні. Але просування вперед – ваша кінцева мета, і це підтримує вас у важкі часи.

Прийом препаратів за розкладом, регулярні візити до лікаря, дотримання його рекомендацій – усе це вимагає зусиль. Але кожне подібне зусилля частина вашого “життєвого плану”, що дозволяють вам активно брати участь у власному житті, а не просто дивитися на нього з боку.

Щоразу, коли ви думаєте “Навіщо все це?”, це ознака того, що ви почуваєте себе перевантаженим , що ви почуваєте себе нездатним на зміни. Секрет у тім, щоб визначити, що ви можете зробити тут і зараз, щоб одержати негайний результат, навіть якщо це вирішення зовсім невеликої проблеми. Якщо часто прибігати до цього секрету, то через якийсь час ви зможете оглянутися назад, вражені тим , як багато чого ви домоглися.

Навіщо все це? Для того, щоб жити повним життям, щоб це для вас не значило.