1. Волонтер – жива людина. Пам’ятайте, що у Вас є своє життя, сім’я, робота і Ви відповідаєте за них. Зруйнований і нещасний волонтер допомогти нікому не може. Бережіть себе!
2. Волонтер повинен завжди пам’ятати, що важливо не тільки допомогти, але і не нашкодити.
3. Не чекайте подяки від тих, кому Ви допомагаєте. Якщо Ви вирішили допомагати – це Ваш особистий вибір, і ніхто не зобов’язаний носити Вас за це на руках.
4. Пам’ятайте, що у сфері волонтерства дуже і дуже важлива регулярність. Краще робити помалу, але регулярно, ніж робити грандіозний подвиг, але раз на десять років.
5. Якщо Ви співпрацюєте з благодійним фондом – потрібно з увагою ставитися до думки координатора фонду. Якщо Ви працюєте в команді, ніколи не сперечайтеся з товаришами в присутності опікуваних і співробітників установ.
6. Не сперечайтеся із адміністрацією дитбудинків, персоналом лікарень і інших установ, навіть в тих випадках, коли Ваші точки зору принципово розходяться. Це може закрити вхід в дану організацію не тільки Вам, але й іншим волонтерам.
7. Ніколи не треба давати необдуманих обіцянок. Краще пообіцяти мало, а зробити багато, ніж навпаки.
8. Не давайте себе використовувати і собою маніпулювати, люди до цього взагалі схильні, особливо коли у них нещастя. Тримайте дистанцію, у жодному випадку не давайте опікуваним Вами людям домашній телефон, адресу і так далі.
9. Ви маєте право говорити «Ні». «Так» ви теж маєте право говорити.
10. Шукайте баланс між необхідністю координації з іншими людьми і розумінням того, що у них є свої справи. Пам’ятайте, що справа, яку Ви робите, – це тільки частина цілого, а не все ціле.
11. Постійно читайте щось нове за тематикою волонтерства. Багато питань знімуться самі собою, і Вам не доведеться їх задавати старшим товаришам або співробітникам тих установ, де ви допомагаєте. Бережіть свій і чужий час.
12. Пам’ятайте, що Ваша допомога змінить світ зовсім трохи, а не остаточно, тому будьте готові до розчарувань, вони в цій роботі неминучі.
13. Якщо у Вас виникають проблеми, не треба боротися з ними наодинці: завжди можна порадитися з досвідченішим товаришем, координатором фонду чи психологом. Чим щасливіші Ви будете, тим більше Ви зможете зробити.