Тіло людини створене для руху. Подивіться на себе в дзеркало! Ноги ідеально підходять для бігу і ходьби, руки для кидання, утримання ваг, для плавання. У русі людина прекрасна.

 Малорухливий спосіб життя призводить до того, що ваш зовнішній вигляд стає нечітким, артеріальний тиск підвищується, апетит пропадає, кістки стають крихкими, м’язи – в’ялими і болючими, ви швидко втомлюєтеся, настрій псується, нерідко настає період депресії. Проста медична норма рухи людини – 15000 кроків (10 км) на день.

 Якби ви жили багато століть назад, то вам доводилося б багато рухатися, щоб добути їжу, побудувати житло, виготовити одяг і т. п. Крім того, ви б бігали наввипередки, танцювали національні танці, змагалися в метанні, каталися з гір, грали в різні ігри, що вимагають хорошої фізичної підготовки.

 У наш час для того, щоб одягнути і прогодувати себе, не потрібно великих фізичних зусиль, але вам як і раніше потрібні фізичні вправи. Для чого ж необхідні вправи?

 1. Найважливіша причина, по якій слід займатися спортом, це необхідність зміцнити здоров’я, посилити серце, контролювати підвищений кров’яний тиск . Вправи, що виконуються регулярно, сприяють розсмоктуванню потенційно небезпечних тромбів у крові, уповільнюють процеcc старіння організму.

 2. Коли ви активно вправляєтеся, кисень потрапляє буквально в кожну клітину тіла, тому шкіра покращується, іноді зникають і прищі. Активізується кровообіг, поліпшуються рефлекси. При регулярних заняттях поліпшується робота капілярів (дрібних судин), від стану яких залежать найважливіші функції органів тіла.

 3. Заняття спортом тонізують м’язи , роблять їх сильними та витривалими. Вони стають більш пружними, а ви – підтягнутими, привабливими, сексуальними і гнучкими. Ваші суглоби знаходять велику амплітуду рухів. Вправи допомагають досягти ідеального ваги і підтримувати його, чого ніяк не можна досягти тільки дієтою.

 4. Завдяки спортивним вправам, можна контролювати апетит , тому що збільшується кількість ендорфінів, яке виділяє мозок. Вони оберігають організм від почуття голоду до тих пір, поки йому дійсно не потрібно «підзарядка».

 5. Заняття спортом допомагають протистояти хронічній втомі , збільшуючи запас життєвих сил, підвищуючи рівень енергії вашого тіла. Вони дають додатковий запас кисню мозку і роблять вас більш енергійними протягом усього дня.

 6. Регулярні вправи сприяють більш глибокому і спокійному сну вночі, тому що стимулюють виробництво ендорфінів, які допомагають звільнитися від нервової напруги, що скупчився протягом дня (люди малорухомі часто відчувають спустошеність наприкінці робочого дня, чого не буває з активними людьми, які просто відчувають почуття приємної втоми). Спортивні вправи допомагають запобігти депресивні стани і безсоння не тільки тому, що знімають нервову напругу, але й тому, що скорочують в організмі надлишок адреналіну і гормонів, що сприяють виникненню стресу.

 7. Заняття спортом також зміцнюють віру у власні сили, підвищують самооцінку : ви відчуваєте, що можете поліпшити своє самопочуття і зовнішній вигляд, незалежно від того, які ваш вік і фізичний стан.

 8. Вправи стимулюють обмін речовин (розганяють метаболізм) і перистальтику кишечника . Займаючись спортом, легше відмовитися від куріння. Відомо, що спортсмени, які кинули курити, простіше справляються з великими навантаженнями, оскільки у них покращується постачання тканин киснем, яке, звичайно, стає гірше, коли людина курить.

 9. Хороша фізична підготовка допомагає людині швидше відновитися після перенесених важких захворювань, хірургічних операцій, травм, пологів, оскільки у сильних м’язів ширше можливості утилізувати кисень, ніж у в’ялих, і чим більше кисню вони отримують, тим швидше відновлюються і функції органів і тканин. Сильні, треновані м’язи володіють значно великим потенціалом відновлення, ніж слабкі і в’ялі. У деяких лікарнях пацієнтам, яким належить операція на грудній клітці або черевної порожнини, прописують декількох тижнів виконувати спеціальну програму вправ до початку запланованої операції.

 10. Ви, можливо, захочете займатися спортом для того, щоб відпочити або підвищити настрій . Тести, проведені М. Кармак і Р. Мартенсом, показують, що люди, які займаються бігом саме з цієї причини, отримують набагато більший емоційний заряд від занять, ніж ті, які вправляються тільки тому, що хтось розповів, як це корисно.

 Кожна людина може знайти свої власні причини, які спонукають його розпочати займатися фізичними вправами.

 Пам’ятайте, що почати займатися і навіть взяти участь у змаганнях не пізно в будь-якому віці, незалежно від стану здоров’я.

  Джерело: http://men.webfermer.org.ua