Департаментом охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації контролюється питання щодо виконання Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року (Програма).

Так, за словами головного позаштатного інфекціоніста Департаменту Світлани Волгіної, станом на 01.04.2014 в області згідно з реєстром на обліку в закладах охорони здоров’я перебувають 889 осіб із хронічним вірусним гепатитом С (ВГС), 177 осіб – з хронічним вірусним гепатитом В (ВГВ), 9 – з хронічним ВГВ + С.

У грудні 2013 року, відповідно до розподілу квоти МОЗ України, область отримала препарати для лікування хворих на хронічний ВГС на суму понад 500 тис. грн., що становить 17 курсів лікування інтерфероном та 5,85 курсів рибавірину. Це дозволило забезпечити у повному обсязі курсом лікування комбінованою терапією на 48 тижнів 5 хворих та 1 хворого – на 24 тижні.

Курс лікування зазначені пацієнти отримують у плановому порядку при госпіталізації до комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» Черкаської міської ради. На сьогодні лікування розпочали 6 пацієнтів.

Окрім того, як повідомляє Світлана Волгіна, з метою медикаментозного лікування хворих на хронічний ВГВ область отримала препарати на суму 342,1 тис. грн., що становить 5 курсів лікування інтерфероном та 3 курси лікування ламівудіном.

За словами спеціаліста, на сьогодні існує проблема в пацієнтів із хронічними вірусними гепатитами, яка пов’язана із відсутністю повного комплексу обстежень, що необхідні для визначення показань для призначення противірусної терапії, зокрема і серед пацієнтів з поєднаною інфекцією хронічних вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції. Світлана Іванівна наголосила, що призначення противірусного лікування при хронічних вірусних гепатитах можливе лише за умови обстеження відповідно до Протоколів лікування, затверджених наказами МОЗ України.

– Неурядові організацій Черкащини у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу повинні сприяти шляхом інформування пацієнтів з позитивним статусом щодо необхідності консультацій відповідних спеціалістів, – вважає головний інфекціоніст області.

Довідково:

Головний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Волгіна консультує в умовах комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» Черкаської міської ради за адресою вул. Р. Люксембург, 210/1, м. Черкаси щосереди з 11-00 до 13-00 год., телефон для довідок: (0472) 64-03-52.

За інформацією Прес-служби Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА