Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ) було засновано в квітні 1990 року. МФВ є невід’ємною частиною міжнародної мережі Сороса у складі національних та регіональних фондів у більш ніж тридцяти країнах світу, в першу чергу в Центральної та Східної Європи і колишнього Радянського Союзу. Ці фонди мають спільну мету надання підтримки освітніх, соціальних та правових ініціатив, які сприяють розвитку і створення відкритого суспільства.

МФВ в Україні найбільшої благодійною організацією. Вона бачить свою головну мету у наданні фінансової та організаційної допомоги по створенню відкритого й демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки громадських ініціатив, необхідних у цій галузі.

Міжнародний фонд “Відродження” фінансує проекти та програми, що сприяє відродженню національної культури, демократизація освіти і утвердження громадянського суспільства.

МФВ Виконавчий рада Програми плати та визначення її пріоритетних програм. Що складається з відомих громадських діячів і спеціалістів, поради рішення МФВ ключових областях діяльності: громадянське суспільство, освіту, культуру, засоби масової інформації, державного управління, охорони здоров’я і т.д. В якості головного цивільні структури МФВ, вона розробляє загальну стратегію для всієї організації.

МФВ тримає населення в курсі своїх програм та їх реалізації на основі публікацій у періодичних виданнях, проведення прес-конференцій і презентацій, через Інтернет і т.д. Фонд службовців, зокрема, її регіональними інформаційними партнерами, надає консультації з усіх питань, пов’язаних з МФВ підтримки проектів і субсидій.

МФВ нагороди в переважній більшості своїх грантів для неурядових організацій. Як правило, Міжнародного фонду “Відродження” оголошує конкурси проектів, спрямованих на реалізацію його програм планується заздалегідь. Субсидії йти українським організаціям, чиї проекти вийти переможцями. У той же час, МФВ вважає низовому заявок на фінансування проектів, оскільки вони збігаються з цілями Фонду.

Крім присудження грантів для інших організацій, МФВ проводить власну оперативну діяльність з реалізації проектів у пріоритетних галузях діяльності своєї програми діяльності.

МФВ фінансує національні програми з свого бюджету у відповідності із пропозиціями, представленими Виконавчим радою та Програма плати. Фонд довгоживучих досвід роботи в Україні та її тісне співробітництво з іншими донорськими організаціями в Центральній та Східній Європи дозволяє відстежувати зміни в українському суспільстві. Крім того, вони дозволяють прогнозувати МФВ них. Перш за все, МФВ програма дій райони прагнуть йти в ногу з усіма-європейських тенденцій.

Джордж Сорос
Джордж Сорос

Як і на решті частини мережі фондів Сороса, МФВ керує регіональною мережею або програм за ініціативою Інституту Відкритого Суспільства (Будапешт, Нью-Йорк). Ряд зарубіжних фондів Сороса брати участь у кожному з них. Інститут “Відкрите суспільство почало таких мережевих програм, надавати допомогу у вигляді експертних знань і послуг, які не обмежені національними кордонами. Це універсальний підхід до вирішення конкретних проблем, що заохочує і пропагує регіональної співпраці між експертами, що беруть участь в програмах. В Україні вони коригуються з урахуванням місцевих умов, але потрапляють в програмах мандатів.

У 2004 році МФВ реалізує свою програму діяльності в рамках 9 національних і 4 мережевих програм.

МФВ має представництво в Києві (головний офіс) та інформаційні партнери в Черкаси, Чернігів, Чернівці Дніпропетровськ, Донецьк, Івано-Франківськ, Кіровоград, Харків, Херсон, Хмельницький, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Севастополь, Сімферополь, Суми, Тернопіль, Ужгород, Вінниці, Житомирі та Запоріжжі,

За період з 1990 по 2003 р. Міжнародний фонд “Відродження” за підтримки численних українських неурядових організацій, освітніх та культурних установ, творчих та громадських груп, видавництв і т.д. на суму понад 75 млн. дол США.

У 2004 році МФВ буде присуджувати гранти на підсумкову величину, що перевищує 7 млн. дол США.