29-30 вересня 2011 року у м. Мінськ, Республіки Бєларусь, відбулась міжнародна конференція молодіжних організацій країн СНД по обміну досвідом роботи в області профілактиці ВІЛ-інфекції серед учнівської і студентської молоді.

У міжнародній конференції прийняли участь біля 100 делегатів з різних країн. В роботі конференції прийняли участь молодіжні лідери та молоді працівники з Беларусії, Молдови, України, Грузії, Таджикистану, Киргистану, Казахстану. Також активну участь прийняли керівники і спеціалісти Міністерства освіти, охорони здоров’я, представники міжнародних організацій і агентств системи ООН, громадські об’єднання і спільноти ЛЖВС.

Основна мета конференції полягала на розвитку існуючих форм профілактичної роботи в сфері ВІЛ/СНІД серед учнівської та студентської молоді через надання та обговорення сучасних підходів і методів, які використовуються в роботі молодіжних організаціях країн СНД.

Формат конференції був насичений, більший акцент робився не тільки на проведенні пленарних засідань, а на обміну практикою. Під час проведення пленарних засідань, всі учасники конференції змогли ознайомитися з епідемічною ситуацією, ситуацією з протидією ВІЛ/СНІДу у світі, тенденціями профілактичної роботи з молоддю у Республіці Бєларусь. Були представлені приклади програм Міністерства освіти Республіки Бєларусь, РОО «Бела руська Асоціація клубів ЮНЕСКО.

Під час конференції учасники змогли прийняти участь у відкритому діалозі, дискусіях, відвідати презентаційні майданчики та відвідали об’єкти кращих практик у м. Мінську. Шановні гості відвідали молодіжні волонтерські центри при академії управління при Президенті Республіки Бєларусь, в республіканському центрі гігієни, епідеміології та громадського здоров’я, в державному професійно-технічному коледжі торгівлі, громадське об’єднання «Амріта» і в Бела руській Асоціації клубів ЮНЕСКО.

Беручи до уваги той факт, що розповсюдження ВІЛ-інфекції є реальною загрозою для сучасного суспільства, країни СНД вносять вагомий внесок на рішення даної проблеми. В залежності від регіональної специфіки накопичений значний досвід протидії епідемії ВІЛ/СНІДу де наряду з державними організаціями приймають активну участь в реалізації профілактичних програм численні недержавні організації.

Основним шляхом подолання епідемії ВІЛ/СНІД залишається інформування людей та зміна ризикованої поведінки, підвищення їх мотивації до практики здорового способу життя.
Одним з пріоритетних напрямків превентивних програм залишається робота з молодими людьми у віці 15-29 років, що обумовлено збільшенням випадків інфікування статевим шляхом серед молоді та домінуючою тенденцією ін’єкційного шляху передачі ВІЛ серед молодих людей через вживання ін’єкційних наркотиків.

На конференції було відмічено, що сьогодні практично відсутній механізм обміну досвідом між державним і недержавним сектором країн СНД, які працюють з молоддю і уразливими групами населення. Тому важливо зміцнювати успішні практики і впроваджувати інноваційні форми і методи профілактики ВІЛ-інфекції в інших країнах.

За результатами конференції була прийнята Резолюція, у якої описана ситуація з розповсюдження ВІЛ/СНІДу, стан профілактичної роботи в області ВІЛ/СНІД серед учнівської і студентської молоді в країнах СНД, визначили проблемні питання та шляхи їх вирішення, а також намітили перспективи майбутнього партнерства молодіжних організацій країн СНД.

По закінченню конференції учасники отримали свідоцтво/сертифікат та коштовний подарунок ком пакт диски з найкращими методиками, сфотографувались на пам’ять, обмінялися контактами. Всі учасники конференції висловили щиру подяку організаторам конференції за теплий прийом, комфортну обстановку, практично насичений формат заходу.

Фото з конференції: