26 травня 2011 р. на базі Чернігівського ОЦСССДМ був проведений круглий стіл «Партнерство як запорука ефективної діяльності у сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в регіоні», учасниками якого стали представники громадських та державних організацій, представники СНІД центру та лікувальних закладів, Черкаського МІРЦ.

Під час проведення круглого столу були розглянуті наступні питання:

 • Перспективи створення НУО ВІЛ-сервісного напрямку у Городнянському районі Чернігівської обл., та розвитку профілактичних програм. Наміри взаємодії з іншими організаціями, які реалізують проекти профілактики
 • Поширення географії надання послуг клієнтам уразливих груп шляхом активізації обласної організації щодо ВІЛ-сервісу
 • Надання послуг клієнтам цільової групи ЧСЧ та діяльність у місцях позбавлення волі: досвід, перспективи
 • Доступність діагностики та лікування ХПСШ серед уразливих груп населення. Взаємодія ШВД з НУО.
 • Доступність ЗПТ для уразливих груп населення області. Співпраця з НУО
 • Особливості розвитку програмної діяльності Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні у 2012 році (пріоритетні програмні напрямки, терміни, зміни у проектних пропозиціях)
 • Надання технічної допомоги Міжрегіональним інформаційно-ресурсним центром

За результатами виступів та обговорення учасники зробили наступні висновки:
Заслухавши і обговоривши виступи, учасники круглого столу прийшли до згоди, що заради підвищення ефективності діяльності у напрямку протидії ВІЛ/СНІДу, в Чернігівській області існує нагальна потреба у розвитку профілактичних програм, покращенні профілактичних втручань у групи ризику (СІН, ЖСБ, ЧСЧ, засудженні), налагодженні та зміцненні співпраці між державним та недержавним сектором, розвитку існуючих та створенні нових НУО, розширенні географії надання ВІЛ-сервісних послуг уразливим групам населення.

Учасники круглого столу погодились із тим, що тільки налагоджена взаємодія між державними та недержавними організаціями та забезпечення координації спільних зусиль на рівні керівництва області, можлива позитивна зміна епідситуації в області.

Під час проведення круглого столу учасники засідання визначили, що не дивлячись на те, що за підтримки Міжнародних організацій та фондів профілактична діяльність серед СІН здійснюється НУО «Ведіс» у м. Чернігів ЦСССМ Чернігівського регіону (Городня, Бобровиця, Козелець,), та «Спасіння Прилуки» у м. Прилуки профілактичні програми у області залишаються нерозгорнутими. Зокрема, в області реалізуються не всі компоненти профілактичних програм – не проводиться робота серед таких груп ризику як ЖКС, ЧСЧ, засудженні; недостатнє охоплення профілактичними програмами СІН, профілактичні програми недостатньо поширені на території області, тому не забезпечене охоплення більшої кількості уразливих до ВІЛ-інфікування груп, мала кількість недержавних організацій, які задіяні в протидії ВІЛ/СНІД.

Учасниками конференції було розроблено наступні рекомендації та пропозиції:

 1. На всіх рівнях формувати толерантне відношення до уразливих груп населення (СІН, ЛЖВС, ЖСБ, засудженні, гей спільноти)
 2. Сприяти роботі неурядових організацій, підтримувати створення нових громадських організацій, ініціативних груп, які працюватимуть у сфері профілактики ВІЛ/СНІДу.
 3. Поширити програму замісної підтримувальної терапії для наркозалежних на території області, забезпечувати психолого-соціальний супровод для клієнтів ЗПТ
 4. Удосконалити перенаправлення та соціальний супровід клієнтів профілактичних програм до медичних закладів.
 5. Активізувати роботу районних Координаційних рад з ВІЛ/СНІД та ТБ
 6. НУО займати більш активну позицію стосовно використання ресурсу Координаційних рад для вирішення питань покращення надання послуг клієнтам уразливих категорій.
 7. Налагодити співпрацю з Чернігівським обласним шкіряновенерологічним диспансером задля забезпечення доступу до діагностики та лікуванню ХПСШ представників уразливих груп населення області.
 8. Впровадити нові профілактичні напрямки в області, поширити профілактичну роботу на цільові групи – ЖСБ, ЧСЧ, засуджені.
 9. Всіляко сприяти географічному розширенню профілактичних програм серед груп ризику.
 10. Покращити співпрацю з фтизіатричною службою задля забезпечення широкого доступу представників уразливих груп до діагностики і лікування туберкульозу.
 11. Систематично висвітлювати в ЗМІ інформацію щодо основних аспектів ВІЛ/СНІД, методів запобігання інфікування ВІЛ/ХПСШ, з профілактики наркоманії, формування ЗСЖ.
 12. Зібрати інформацію щодо надання технічної підтримки МІРЦ та спланувати необхідні заходи.