За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.
Метою «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.
Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.
У День пам’яті померлих від СНІДу проводяться панахиди, ходи зі свічками, теле-та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.
В 2012 році День пам’яті померлих від СНІДу припадає на 20 травня.
Сьогодні вже більшість людей в країні знають, що таке ВІЛ/СНІД. Знають, що спілкування з ВІЛ-позитивними особами не несе жодної загрози для їхнього життя. Люди знають, що ВІЛ не передається при поцілунках, рукостисканні чи під час належно проведених медичних процедур. Усі це знають, але кожного дня ми чуємо скарги з приводу того, що ВІЛ-позитивних людей не хочуть приймати лікарі, ВІЛ-позитивних дітей цькують в дитячих садках і таких випадків безліч по всій країні.
Символом солідарності з тими, кого торкнулася проблема СНІДу, стала «Червона стрічка» – знак, створений художником Франком Муром у квітні 1991 року. З тих пір ця стрічка стала символом пам’яті про мільйони людей , чиє життя забрала смертельна хвороба – СНІД, символом протесту проти дискримінації ВІЛ-позитивних людей, символом сподівання і підтримки наукових розробок та клінічних досліджень, спрямованих на пошук нових, більш ефективних ліків для підтримки ВІЛ-інфікованих.
Іншим символічним свідченням любові та пам’яті про тих, чиє життя забрала хвороба, став квілт – ковдра, зшита з кольорових клаптиків тканини.
За давніми традиціями, в Англії ковдру з клаптиків тканини шили всією родиною, в атмосфері доброзичливості та взаєморозуміння, коли помирала близька людина.
Епідемія ВІЛ/СНІДу надала старій традиції нового звучання.
Сьогодні квілт – це клаптикова ковдра, що об’єднує в собі десятки тисяч окремих полотен, пошитих у пам’ять померлих від СНІДу їх близькими та рідними. Перший квілт був пошитий в 1987 році. Клів Джонс із Сан-Франциско в пам’ять про померлого друга виготовив клаптикове полотно, висловивши не лише гіркоту втрати, а й протест проти бездіяльності американського уряду щодо епідемії ВІЛ/СНІДу.
Квілт – свідчення любові та пам’яті про тих, кого забрала епідемія СНІДу, нагадування тим, кого епідемія не торкнулась, про необхідність турбуватися про свою небезпеку та здоров’я, заклик до людства до припинення дискримінації тих, хто живе з ВІЛ, докладання максимуму зусиль до того, щоб ВІЛ-інфіковані люди отримували нашу турботу та співчуття, необхідну підтримку та лікування.

Бф «Інсайт» не залишається осторонь даної дати. Кожного року працівники фонду у цей день долучаються до загальної акції, де проводять інформування та консультування серед населення, проводять анкетування та опитування.
17 травня 2012 р. МІРЦ організовує робочу зустріч у Чернігові до Дня пам’яті померлих від СНІДу. На зустріч запрошені партнерські організації з метою обговорення проблематики ВІЛ/СНІД, вирішення труднощів у роботі. Також спільно планується визначити пріоритетні напрямки роботи у сфері профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу.
Також 20 травня у Долині троянд будуть відбуватися ряд заходів до Дня памяті. Сюди залучені багато небайдужих організацій та людей. План заходів такий:
11-45 – 15-00 – пробіг (проводить Марафонський клуб);
15-10 – 20-30 – концерт танцювальних та музичних колективів, бойових мистецтв, рок/реп музикантів. В цей час буде змога поспілкуватися із представниками недержавних організацій, що працюють у ВІЛ-сервісі, отримати від них інформаційну підтримку і по можливості консультацію. Паралельно буде проводитися опитування серед молоді стосовно відношення до ВІЛ-позитивних людей;
20-30 – 20-45 – вихід на сцену представників НУО зі словами памяті про тих, хто помер від СНІДу та випусканням повітряних кульок з їхніми іменами;
20-45 – театр вогню “Дыхание Дракона”.

Приєднуйтеся до нас!