8-9 грудня 2011 року відбулась підсумкова конференція проекту SUNRISE «Посилення відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні шляхом надання послуг та інформації».
Отже, проект SUNRISE є найбільш потужним проектом Агентства США з міжнародного розвитку у галузі ВІЛ/СНІДу. В рамках конференції було висвітлено результати реалізації та представлено основні досягнення проекту, який Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні разом з секретаріатом Альянсу у Великобританії та у партнерстві з Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН) і Всеукраїнською мережею людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, впроваджували в Україні з серпня 2004 року. Учасники конференції визначили подальші шляхи використання напрацьованих результатів, досвіду та найкращих інновацій проекту на регіональних та національних рівнях.
Географія проекту поширювалась на території Черкаській, Дніпропетровській, Донецькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській областях та АР Крим і Севастополь (9 регіонів, що найбільш постраждали від епідемії).
Ключові результати проекту:
1. Поведінка груп ризику змінилась на безпечнішу.
За три роки зросла частка людей, що використовували стерильний інструментарій для ін’єкцій з 80% до 90%. Рівень використання презервативів під час останнього статевого контакту чоловіками, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ), зріс за даними опитувань з 39% до 64% за 2 роки.
2. Рівень поширеності ВІЛ серед уразливих груп суттєво знижується.
За 7 років у охоплених проектом регіонах поширеність ВІЛ-інфекції серед людей, які споживають ін’єкційні наркотики знизилася з 47,5% до 28,1%, а серед осіб, залучених до секс-бізнесу, з 26,2% до 16,2%(у регіонах, не охоплених проектом, зменшення було менш помітним)
3. Зменшення захворюваності на ВІЛ серед найуразливіших груп населення.
У 2004 році розповсюдженість ВІЛ-інфекції серед осіб, що нещодавно розпочали споживання наркотиків в Україні, становила майже 30%. Вже у 2009 цей показник зменшився до рівня нижче 6%.
4. Інновації проекту стають сталими та поширюються країною.
Низка інновацій запроваджених за підтримки проекту SUNRISE, інтегровано у програми Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІД, туберкульозом і малярією. Поширюються на інші регіони, наприклад, профілактика через аптечну мережу ініційована у рамках SUNRISE.

Завдяки чому це було досягнуто
- у дев’яти регіонах послугами з профілактики було охоплено 66% представників уразливих груп (201476 споживачів ін’єкційних наркотиків, 34388 осіб, залучених до секс-бізнесу, 24923 чоловіків, які практикують секс з чоловіками, 3479 «дітей вулиць»), послуги та інформацію отримали 44077 ЛЖВС.
- понад 7500 осіб пройшли тренінги з профілактичної роботи та понад 1200 активістів – з організаційної роботи
- програмою було підтримано 529 центрів з ДКТ, послуги у яких отримали 50230 осіб. Навчання з надання послуг ДКТ пройшло 1135 осіб
- інноваційною моделлю роботи з жінками, які вживають наркотики було охоплено 1347 осіб
- 310 людей, які вживають ін’єкційні наркотики, отримували медикаментозне підтримуюче лікування та інтегровані медичні , соціальні та психологічні послуги
- Було розповсюджено 327 інформаційних матеріалів щодо поведінкових змін загальним накладом 1026844 примірників.

По закінченню конференції за видатні внески у виконанні проекту були врученні почесні відзнаки.