Інформаційно-профілактичні заняття мають велику популярність

З настанням навчального року БФ «Інсайт» почав отримувати велику кількість запитів на проведення інформаційних занять, лекцій, акцій тощо. Запрошують провести заняття від школи до вищих навчальних закладів та бібліотек.

Приємно відзначити, що педагогічний колектив того чи іншого закладу активно приймає участь у проведенні профілактики, самі дуже багато читають і намагаються донести інформацію до своїх вихованців через спеціалістів. Нами були проведені заняття на теми ВІЛ – інфекції, тютюнопаління, алкогольної залежності. Плануються також інші заходи, приурочені до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом.

Самі вихованці приймають активну участь у обговоренні даних тем, мають зацікавленість та бажання змінювати поведінку.

18 жовтня 2010 р. ми провели інформаційне заняття на базі Автодорожнього ліцею м. Черкаси. Заступник директора по навчально-виховній роботі даного закладу Ірина Павлівна дуже зацікавлена у проведенні профілактичних занять і вважає їх актуальними для своїх вихованців.

Були присутні 16 осіб. Ми представили коротенький блок про поширення епідемії ВІЛ/СНІДу та нагадали шляхи передачі ВІЛ-інфекції. Було видно, що учасники вже знайомі з даною тематикою, але все ж таки багато питань залишається невирішеними. Задавали багато питань, пов’язаних із тим, як поводитися з ВІЛ-позитивними людьми, цікавилися способом їх життя.
Завдяки груповій роботі, у якій учасники отримали карточки із ситуаціями, які необхідно було розташувати по мірі зростання небезпеки зараження ВІЛ-інфекцією, учасники змогли отримати відповіді на свої запитання і отримати нову інформацію. Групова робота згуртувала і активізувала групу. Ми зробили коротке обговорення кожної ситуації і розібралися з помилками. Учасники брали активну участь у обговоренні, не соромилися ставити запитання.

Далі група подивилася відеоролик про ВІЛ-інфекцію, який дав змогу закріпити знання та побачити важливість збереження свого здоров’я.
Група обговорила небезпечність та швидкість зараження ВІЛ-інфекцією, а також туберкульозом.

По завершенню заняття група висловила своє ставлення до ВІЛ-позитивних, ми торкнулися питання толерантності та розуміння. Майже всі учасники мають позитивне ставлення до ВІЛ-позитивних людей. Вразило те, що багато учасників переймаються даною проблемою і бажають жити у здоровому суспільстві; вони не збираються відвертатися від хворих людей і зацікавлені у волонтерській діяльності.

Всі учасники отримали інформаційні матеріали, які поглиблять їх знання, а в декого можливо змінять ставлення до проблеми.

1 листопада 2010 р. БФ «Інсайт» відвідав Автодорожній ліцей, у якому провів заняття з профілактики алкогольної залежності. На занятті були присутні 17 осіб. Метою нашого візиту було повідомити про небезпеку залежної поведінки та її наслідки, а також знайти шляхи запобігання даній проблемі.

Заняття розпочалося з короткого вступу про діяльність організації та знайомства з учасниками. Мозковим штурмом був визначений портрет людини, яка має алкогольну залежність та характерні ознаки у поведінці (синюватість шкіри, тремтіння рук, «пивний живіт», неадекватна поведінка). Учасники добре знають всі ці ознаки, оскільки на вулицях кожного дня зустрічають таких людей. Далі ми обговорили стадії настання залежності:

  • експериментальну;
  • ситуативну;
  • систематичну;
  • постійну.

Експериментальна стадія характерна для підлітків, у малих групах, коли діти прагнуть спробувати те, що робить більшість.
Ситуативна стадія настає під час святкувань і далі традиція ця глибоко закріплюється у свідомості і розпивання алкоголю стає звичкою.
Систематична стадія – алкоголь вживають з будь-якого приводу, можуть декілька днів в підряд. Це вже серйозна проблема, оскільки веде до деградації та аморального способу життя.
Постійно алкоголь вживають вже хворі люди – алкоголіки, які без алкоголю не можуть прожити.

Далі було обговорено вплив алкоголю на організм та як він бореться із алкоголем (рвота, похмілля).

Також серйозною проблемою сьогодення є вживання пива – здавалося б такий корисний і ненебезпечний продукт, але загроза від нього велика. Поговорили про вплив реклами пива на свідомість молодого покоління.
На закінчення заняття кожен висловив свої враження, думки, висновки.

Далі ми плануємо ще безліч різноманітних заходів, акцій. Якщо у вас є бажання приймати у них участь, слідкуйте за нашими подіями на сайті і зв’язуйтеся з нами.