Відбулася вулична акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з гепатитом
19 травня 2011 р. на площі перед драмтеатром відбулася акція «Гепатит: від інформування до дії», організована БФ «Інсайт».
Метою даної акції є інформування населення про симптоми, методи діагностування, профілактику та лікування гепатитів В і С, а також привернення уваги держави та громадських організацій до проблеми гепатитів та надання допомоги людям, які мають гепатит.
У 2008 р. перший Всесвітній день боротьби з гепатитом заклав фундамент для подальшого постійного інформування про небезпеку такої хвороби.
Гепатит В і С пов’язують з вживанням наркотиків, незахищеним сексом. Досить малий відсоток людей розуміють, що фактично кожен може заразитися гепатитом.
Перед акцією на місцевому телебаченні вийшла телепередача, у якій працівниками БФ «Інсайт» та лікарем-інфекціоністом було повідомлено про акцію і безпосередньо про саму проблематику та наслідки захворювання на гепатит. Також були проведені інформаційні заняття у навчальних закладах.
Під час акції волонтерами та працівниками фонду були розповсюджені інформаційні матеріали із інформацією про гепатит, шляхи зараження та запобігання небажаним наслідкам. Лікар-інфекціоніст Ніна Василівна інформувала людей про проблему, надавала консультації та рекомендації, де можна пройти обстеження. Також було проведено опитування серед черкащан, у ході якого виявилось, що люди зовсім мало знають про гепатит і його наслідки. Багато з людей зізналися, що мають гепатит С.
У ЗМІ знову висвітилася проблема гепатитів та проведення акції. Інформування населення є одним з найважливіших завдань, так як проблема дійсно існує і набуває свого поширення.
Після проведення акції ми ще раз пересвідчилися у масштабності проблеми гепатитів. Вражає те, що непоінформовані люди продовжують практикувати небезпечну поведінку, зовсім не замислюючись про наслідки. Тому ми будемо намагатися проводити якомога більше заходів, спрямованих на інформування населення, привернення уваги органів влади до проблеми та залучення недержавних організацій до співпраці у подоланні небажаних наслідків.

Інформаційний менеджер Литвиненко М.П.