Сьогодні, 9 серпня 2011 року, МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» оголосив найбільший за обсягом фінансування конкурс для підтримки проектів з профілактики поширення ВІЛ/СНІДу. Наголос зроблено на фінансуванні програм з профілактики поширення ВІЛ/СНІД серед найбільш уразливих груп населення протягом наступних 2-х років. Конкурс є найбільшим завдяки розширенню фінансування з боку міжнародних донорів, зокрема, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

«У громадських організацій є місяць на підготовку на подання проектних пропозицій. Вся необхідна інформація міститься на веб-сайті Альянсу  (http://www.aidsalliance.org.ua/ua/tenders/pdf/CFP2011/index.html). Ми очікуємо, що понад 100 організацій стануть переможцями цього конкурсу», − інформує Павло Смирнов, програмний директор МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні.

Виконавці, відібрані у рамках цього конкурсу, забезпечуватимуть реалізацію амбітної цілі – до кінця 2013 досягти зменшення поширеності ВІЛ серед найбільш уразливих груп, і, таким чином, призупинити епідемію. За цей період планується охопити понад 250 000 представників найбільш уразливих груп по всій Україні, включаючи споживачів ін’єкційних наркотиків, робітників комерційного сексу, чоловіків, що мають секс з чоловіками, та дітей і молодь, що практикують ризикову поведінку.

Результативність поточної та попередньої програм, що реалізуються в Україні з 2004 року за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, вже було визнано у Всесвітньому звіті Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS) та міжнародних наукових виданнях. Цю роботу було оцінено і Президентом України В.Ф.Януковичем, який декілька місяців тому в своєму зверненні до Генеральної Асамблеї ООН зазначив: «Успіхам на шляху подолання епідемії ВІЛ/СНІДу Україна багато в чому завдячує донорам, їх відданості та виконанню зобов’язань, насамперед перед Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Погодьтеся, за роки свого існування Глобальний фонд став безпрецедентно ефективним інструментом надання сталої допомоги, орієнтованої на високі результати». Оскільки, державний бюджет не передбачає жодного фінансування програм профілактики ВІЛ/СНІД серед найбільш уразливих груп, новий конкурс грантів є по суті єдиною можливістю для нашої країни досягти цілей, задекларованих у «Загальнодержавній програмі забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки» та виконати міжнародні зобов’язання щодо подолання епідемії у рамках Цілей розвитку тисячоліття ООН. Нагадаємо, що на думку експертів, зупинення епідемії ВІЛ/СНІД є єдиною з цілей, якої Україна ризикує не досягнути.

«Альянс вже зараз, оголошуючи цей конкурс, публічно гарантує внесок у Загальнодержавну програму зі СНІДу у розмірі понад 150 млн. грн. Нагадаємо, в Законі України про Загальнодержавну програму зі СНІДу фінансування з державного бюджету на 2012 рік складає понад 675 мільйонів гривень. Ми закликаємо Уряд України в повній мірі виконати взяті на себе зобов’язання при формуванні бюджету країни на 2012 рік. Без цього науково прорахованого внеску з боку держави епідемію не взяти під контроль», заявив Андрій Клепіков, виконавчий директор МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».

Крім дотримання фінансових зобов’язань вкрай важливим для долі України є й якнайшвидша реалізація позиції Уряду щодо вивільнення від необґрунтованого податкового тиску благодійних програм та товарів медичного призначення, спрямованих на боротьбу зі СНІДом. Нагадаємо, що 4 серпня 2011 року Прем’єр-міністр України Микола Азаров розмістив на власній сторінці у Facebook повідомлення наступного змісту: ”Безумовно, ми звільнимо від оподаткування благодійні фонди і організації,які поставляють в нашу країну засоби захисту від СНІДу”.