17 лютого 2012 р. у Всесвітній день спонтанного прояву доброти, черкащани знову занурилися у атмосферу позитиву та добра. БФ «Інсайт» вдруге провів акцію «Епідемія Доброти» на вулицях свого міста. Та цього року акція виявилася ще масштабнішою, оскільки були залучені ще й школи та дитячі садочки. Протягом тижня, починаючи з 13 лютого, «посланці доброти» проводили «добрі уроки» у дитячих садочках, де говорили з дітками про добро, про їх добрі вчинки та милосердя. Також дітки мали змогу подивитися «добрі мультики» та почути «добрі» повчальні історії, які потім обговорювали та робили висновки. Такі уроки виявилися надзвичайно цікавими та повчальними, адже щирість та відкритість дітей просто вражали. Неозброєним оком «посланці доброти» виявили, що всі вихованці дитсадків досить чуйні та ввічливі, добре розбираються, де зло, а де добро і чесно пообіцяли нести добро у своїх серцях завжди. «Посланці доброти» отримали незабутні враження від спілкування з дітками та поділилися своїми позитивними емоціями з багатьма людьми.

У школах також говорили про добро. Діти 4-5 кл. до Дня доброти намалювали малюнки або просто написали свої думки про добро. Кожен вклав у свою роботу душу та позитивну енергетику. Далі ці послання були зібрані і 17 лютого «посланці доброти» роздавали їх перехожим, щоб той, хто отримав малюнок зарядився добром та любов’ю від дітей.

17 лютого «епідемія доброти» розлетілася по всьому місту. Волонтери, які стали «добрими посланцями» дарували усім людям щирі посмішки, добрі побажання та свою любов. Черкащани мали змогу отримати добрий прогноз із «Скриньки доброти», кульки щастя, також волонтери зав’язували перехожим на руку стрічки добра, що символізувало причетність до добрих справ. На центральному ринку волонтери прикрашали стікерами зі смайликами вітрини та палатки продавців, вітаючи їх зі святом. Це піднімало настрій не лише продавцям, а й покупцям. На площі, де стартувала акція, біля світлофорів волонтери вітали водіїв плакатами «Щасливої дороги» та «Вітаємо з Днем Доброти». На зупинках волонтери допомагали людям виходити з транспорту, вітаючи їх зі святом. Також «посланці доброти» прикрашали під’їзди будинків привітаннями з Днем доброти та закликом бути толерантними та чуйними один до одного.

Причетність великої кількості волонтерів до акції свідчить про бажання нести добро і ділитися ним з іншими. Дуже приємно, що з кожним роком таких людей стає все більше. «Епідемія Доброти» стає чудовою традицією нашої організації і ми переконані, що добро переможе зло. Наші акції та флеш моби несуть тепло та наснагу, а все, що добре, обов’язково підхоплюватимуть інші люди.

Висловлюємо щиру подяку кафедрі соціальної роботи та соціальної педагогіки ЧНУ за підтримку та допомогу волонтерів і викладачів, а також обласний молодіжний ресурсний центр за те, що допомагали розповсюджувати тепло, радість та позитив.

Фото з акції можна переглянути у ФОТОЗВІТІ на нашому сайті.