Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який традиційно згадують 1 грудня, МІРЦ провів інформаційно-просвітницькі заняття для молоді. Метою цих занять було інформування з питань ВІЛ/СНІД та попередження ризику зараження ВІЛ-інфекцією у молодіжному середовищі. Заняття були проведені у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького, ЦБС ім. Лесі Українки, Байбузівській ЗОШ. Загальна кількість учасників – 100 учасників.

Під час занять учасникам  була надана інформація про День боротьби зі СНІД та мету цієї памятної дати. Мозковим штурмом визначили, що учасники знають про ВІЛ/СНІД, їх ставлення до ВІЛ-позитивних людей та як вберегти себе від зараження ВІЛ-інфекцією. Студенти та учні виявили високий рівень знань по темі, тому більше уваги було приділено вправам та груповим обговренням.

Учасники переглянули відеоролики «ВІЛ» та «Тест», після чого у формі живого діалогу відбулося обговорення питання та розбір ситуацій. У групах учасники працювали над тим, як вберегти себе від зараження та попрацювали над алгоритмом створення здорової сімї.  Студенти висловлювали цікаві думки, видно, що кожен прагне створити гармонійні стосунки та робить все можливе для цього.

Також була можливість поспілкуватися із медпрацівником, поставити запитання по репродуктивному здоровю. Учасники розібралися із питанням передачі ВІЛ від матері до дитини, великий наголос був зроблений на перевірці себе та своїх сексуальних партнерів.

Питанню тестуванння на ВІЛ було приділено багато часу, аби кожен міг засвоїти цю інформацію та використовувати її у своєму житті.

Учасники детально попрацювали над міфами та фактами, обговорили ризиковані ситуації.

Таким чином, заняття були проведені в інтерактивній формі, було багато ігор, групової роботи. Учасники відмітили високий рівень проведення занять.

Всі отримали інформаційні брошури та матеріали.