2 грудня 2011 року в Черкаси завітала поважна делегація з представників міжнародного та національного рівня. Мета зустрічі – звернути увагу на проблеми ВІЛ/СНІД та питання толерантності до ЛЖВС в області. Кампанія проходить при підтримці ООН. Під час конференції в Черкаській обласній державній адміністрації з представниками влади та членами обласної координаційної ради з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу були висвітленні основні аспекти проблеми ВІЛ/СНІД та толерантності до ЛЖВС.
Місія ООН – вивчає стан відповіді на розповсюдження ВІЛ в країні. Україна повинна стати відповідальної за свої зобов’язання перед міжнародним суспільством. Цього року День боротьби із СНІДом проходить під гаслом – не відфутболюй!. Саме сьогодні стає очевидним що стратегія попередження ВІЛ у державі повинна бути пріоритетною. Ця проблема стає медико-соціального значення. Статистичні данні не є втішними, тому протидія повинна бути більш активною і реалістичною.
ВІЛ становить значну проблему для суспільства, тому привертає увагу. У 24 країнах світу спостерігається зменшення зростання ВІЛ. Україна не належить до країн, де спостерігається спад розповсюдження ВІЛ, не звертаючи на ту діяльність, яка проводиться в країні. Делегація під час свого візиту відвідала Черкаський обласний наркологічний диспансер, де ознайомилась з проведенням замісної підтримувальної терапії. Також ознайомилась з діяльністю Черкаського обласного центру профілактики і боротьби із СНІД. Великий акцент робився на роботі ЗМІ. Як одна з пропозицій надалі – це висвітлювати в ЗМІ не тільки проблеми ВІЛ/СНІД, але і успіхи, які відбуваються у цієї сфері.
ЮНЕЙДС – об’єднав 10 різних організацій ООН. Україна підпорядкована ООН системі, тому треба покращити роботу у сфері попередження ВІЛ/СНІД. В Україні інфіковані на ВІЛ більш ніж 1 % осіб. 25000 осіб отримують потрібне лікування, але 75000 українців потребують належного лікування. Той процес, який досягнутий в лікуванні та профілактиці ВІЛ є значним. Але країна має свої ресурси для забезпечення масштабу та якості протидії ВІЛ/СНІДу. Якщо подвоїти інвестиції то Україна протягом 2-х років зменшить кількість розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІД. Запобігти ВІЛ- інфекції можна, так же як і смерть від СНІД. У країни є достатній досвід і ресурси для того щоб розширити протидію ВІЛ/СНІД та покращити вплив на епідемію. В області відмінний потенціал, тому що є співпраця між державними та недержавними організаціями, представниками груп ризику.
В наступному часі служба СНІДу розвивається у 2-х напрямків – інтеграція послуг і децентралізація послуг.
Поважна делегація відмітила досягнення в протидії епідемії та визначили важливі моменти у майбутньому для реалізації спільної діяльності в Черкаській області.