Чи любите ви себе? Чи берете себе цілком і повністю з усіма своїми перевагами та недоліками? Якщо ні, то вам слід потренувати цю чудову здатність. Чому це важливо?

Любов до себе – це основа щасливого, гармонійного життя. Коли ви відчуваєте це чудове почуття, ваше життя починає змінюватися на краще, а тіло стає здоровим.

Любов до себе – це чудова сила, зціляє ваше тіло і душу. Якщо ви любите себе, то все у вашому житті відбувається легко. Удача і успіх посміхається вам. Ви виглядаєте привабливо, ви подобаєтеся навколишніх людей.

Ви хочете зустріти свою половинку або вже зустріли, але щось не так у ваших стосунках? Вас не цінують друзі? З вами грубі улюблені? Полюбіть себе, і все зміниться. Інші люди почнуть цінувати і поважати вас. Психологи прийшли до висновку, що думка має властивість магніту. І якщо ви думаєте про себе погано, то й у житті до вас ставляться відповідно.

Запам’ятайте важливе правило: які думки і почуття ви даруєте собі, такі ж вам дарують інші.

Афірмації – вірний помічник у любові до себе

Що таке афірмації? Це установка, яка впливає на підсвідомість і після багаторазового повторення перетворюється в солодку реальність. Потрібно наповнити свою свідомість якомога більшою кількістю подібних думок. Чим більше ви будете думати про прекрасне, чим більше у вашій голові чудових думок про любов і здоров’я, успіху і благополуччя, тим вищим буде рівень вашого життя.

Афірмації варто використовувати регулярно. Можна їх промовляти вголос або про себе, співати або читати їх у віршованій формі. Можна працювати з афірмації і в письмовому вигляді. Головне, це робити зосереджено й емоційно. Важливо повірити в них усім серцем. Вони вам допоможуть на шляху до щастя, любові і достатку.

Багато авторів з психології рекомендують читати позитивні думки від 300 разів на день. Це можна робити під час ранкової зарядки, коли ви йдете на роботу або з роботи. Коли ви їдете в транспорті, катаєтеся на велосипеді, займаєтеся домашніми справами. Позитивні установки можна використовувати в різних релаксаційних і медитативних техніках. Це підвищить їх ефективність в багато разів.

Важливо складати нові думки в теперішньому часі і в ствердній формі, без заперечення. Ось вам кілька прикладів аффірмациі, які пропонують автори:

Я люблю і схвалюю себе.

Я прекрасна.

Я приймаю всі свої недоліки.

Я поважаю всі свої достоїнства .

Я підтримую себе в будь-якій ситуації.

Техніки візуалізацій

Візуалізація – це уявне представлення того, чого вам хотілося б досягти в житті. Ви можете за допомогою даної техніки знайти нову роботу, поліпшити матеріальне становище, повернути своєму тілу здоров’я. Ви можете використовувати візуалізацію і для того, щоб підвищити свою впевненість і самооцінку, щоб полюбити себе ще більше, ще сильніше.

Ви можете представляти будь-які картини, які вам близькі. Головне, заздалегідь повністю розслабитися. Для цього бажано включити спокійну музику, прийняти зручну позу і створити такі умови, щоб вас не потривожили ваші друзі, родичі або домашні тварини.

Якщо ви будете представляти потрібні вам образи регулярно, то через певний час ваші ментальні картини стануть солодкою реальністю. Я представляю вашій увазі медитацію “самозахопленням”, взяту з книги “творча візуалізація”.

Уявіть себе у звичній для вас ситуації і уявіть, як знайомий або не знайомий вам людина спостерігає за вами із захопленням і любов’ю. Тепер увідьте, що до цієї людини приєднуються інші люди. Вони теж бачать вас чудовим, прекрасною людиною. Уявіть, що людей, які захоплюються вами, стає все більше і більше, в їхніх очах ви читаєте повагу і величезну любов.

Уявіть, що ви перебуваєте на параді або на сцені. Ви отримуєте задоволення від визнання, підтримки та любові, які дарують вам люди. Вони аплодують вам. Ви чуєте їх оплески. Ви кланявся їм і висловлюєте свою подяку за любов і визнання. Ви щасливі. Вам добре. Вас цінують і поважають.

Бажано подібні техніки візуалізацій поєднувати з аффірмациі, тоді ефект буде набагато швидше.

Що означає любити себе

Любов до себе – це багатогранне поняття, що охоплюють не лише ставлення до себе, але і спосіб життя, звички, вміння зробити себе щасливим. Це своєчасне задоволення своїх потреб – в русі, у відпочинку, у спілкуванні, в сексі. Це коли людина робить те, що йому подобається, коли стає для себе найкращим другом.

Любов до себе на увазі повне прийняття себе і своїх недоліків. Коли людина змиряється зі своїми індивідуальними особливостями, він набуває сили, і надалі він може її використовувати для трансформації своїх негативних якостей в гідності.

Любов до себе – це відсутність критичних зауважень на свою адресу. До чого витрачати свою енергію на самобичування й осуд. Набагато корисніше скористатися нею для себе на благо, замінивши критику на схвалення. Важливо підтримувати себе в будь-яких ситуаціях, хвалити себе за будь-які успіхи.

Любити себе – значить, проявляти турботу по відношенню до найдорожчого скарбу, що у вас є, – до свого тіла. Годуйте його смачною, здоровою їжею. Одягайте в той одяг, який вам приємно носити. Даруйте свого тіла потрібний відпочинок і фізичну активність. Ставтеся до себе так, як ви хочете, щоб до вас ставилися ваші улюблені. Даруйте собі квіти, догоджати і балуйте себе різними подарунками.

Займайтеся самовдосконаленням і самоосвітою. Не жалійте на цей час. Медитуйте, Візуалізуйте, використовуйте позитивні думки. Радійте і насолоджуйтеся кожною миттю життя. Будьте щасливі!

Автор: Марина Данилова