23 травня 2014 р. Благодійний фонд «Інсайт» та Молодіжний ресурсний центр провели акцію, присвячену Дню пам’яті людей, які померли від СНІДу. Метою акції було привернення уваги людей до проблеми ВІЛ/СНІДу та попередження розповсюдженню небезпечних захворювань серед населення.

Під час акції всі бажаючі мали змогу пройти тест на ВІЛ, гепатит, сифіліс за умов анонімності DSCN0570та конфіденційності. Тести на акцію надали колеги із Молодіжного ресурсного центру, які виступили співорганізаторами акції. Досвідчені медпрацівники проводили до тестове та після тестове консультування, надавали консультації за запитом. Порадувало те, що багато людей не проходили мимо, а цікавились, брали літературу, спілкувалися із спеціалістами та лікарями.

«Живими книгами» цього дня виступали лікарі – нарколог, інфекціоніст, фтизіатр, психолог, гінеколог, акушер.  Це дало можливість людям не стояти у чергах до лікарів та не йти до медичного закладу, а тут на місці задати свої запитання та поспілкуватися із усіма лікарями. Консультації  навіть надавались одночасно групі бажаючих, якщо запити були однаковими.  Таке спілкування дало змогу отримати  багато цікавої інформації та обмінятися контактами для подальшої співпраці.  Кожен із лікарів виступив із своєю промовою та звернувся до учасників із закликом берегти себе та оточуючих людей, пам’ятати, що лише від нас залежить наше здоров’я та  майбутнє.

Велику роль зіграли волонтери, які із завзятістю розповсюджували літературу та закликали людей пройти тестування.

Яскравою та світлою зробили акцію аніматори та діти, які приєдналися до участі в акції. Вони наповнили все навколо сміхом та радістю. Інтерактивний театр «Яблуко» провели із дітками  ігри та конкурси, навіть дорослі не відмовилися пограти та отримати невеличкий сувенір на пам’ять. Діти малювали на асфальті, змагалися на швидкість та вправність, розказували вірші.

Таким чином, за невеликий проміжок часу організатори змогли створити простір для спілкування та обміну інформацією, де кожен для себе взяв необхідну інформацію та зміг пройти важливий у житті людини тест.

Більше фото з акції можна побачити у Фотогалереї.