26 вересня 2007 року за ініціативою організацій, які займаються питаннями репродуктивного здоров’я, вперше відзначили Всесвітній День контрацепції (World Contraception Day). Всесвітній День контрацепції – це довгострокова кампанія, направлена на усіх жінок та чоловіків репродуктивного віку. Її мета – зниження високого рівня незапланованої вагітності, а також привернення уваги суспільства до необхідності планування сім’ї.

Сьогодні існує велика потреба в розширенні знань з питань контрацепції серед молодих людей віком від 15 до 25 років. Важливо надати їм необхідну інформацію саме в цьому віці, так як їх сексуальна та репродуктивна поведінка може накласти відбиток на все життя.

24 вересня 2014 р. з 8.00 до 11.00 год. у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького буде проведена інформаційно-профілактична акція до Дня контрацепції серед студентів 1-3 курсів. Студенти матимуть змогу поговорити про контрацепцію та її роль у житті молоді з лікарем-акушером, отримати інформацію про методи контрацепції та хвороби, що передаються статевим шляхом, отримати навички збереження репродуктивного здоров’я.  Серед студентів будуть розповсюджуватися інформаційні буклети.