Напередодні Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІД (18 травня 2012 р.), в прес-центрі Черкаської облдержадміністрації була проведена прес-конференція, на якій були оприлюднені проміжні звіти представників органів місцевої влади та неурядових організацій щодо подолання епідемії ВІЛ/СНІД у Черкаській області. Влада та неурядові організації звітували щодо тих заходів, які направлені на протидію епідемії ВІЛ/СНІД.
У 2011 р. у Черкаській області було зареєстровано 250 випадків СНІД, померло від СНІД – 114 осіб.
Пам’ять про померлих – це в першу чергу турбота про живих, недопущення подібних смертей у майбутньому. В Україні в 2011 р. померло близько 4 000 людей від СНІД і це, в переважній більшості, люди працездатного віку.
Саме тому інформаційно-просвітницька акція, ініціаторами якої виступила Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» була направлена на громаду з метою пропаганди та формування здорового способу життя, свідомого ставлення молоді до збереження здоров’я, боротьби із шкідливими звичками та профілактики ВІЛ-інфекції.
Проведення акції до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІД дало змогу підвищити рівень обізнаності серед населення щодо епідемії ВІЛ/СНІД, шляхів передачі, важливості толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей та правильного вибору до здорового способу життя.