Людям властиво зосереджувати свою увагу на негативних моментах життя. Згадайте скільки часу ви з друзями обговорюєте певні труднощі, складні ситуації, проблеми, а скільки часу виділяєте на власні досягнення та невеликі життєві перемоги.

Частково можна виправдати себе, сказавши, що проблеми та буденні турботи вимагають багато уваги, а тому не залишається  часу, щоб насолодитися життєвими досягненнями. Можна звинувачувати у пропаганді засоби масової інформації, які показують мало позитивних новин, а найгучнішою та найрезонанснішою подією вважають ту, яка стала наслідком найбільшої кількості людських чи матеріальних жертв. Але чи подобається вам жити у світі проблем і, біжучи за їхнім вирішенням, пропускати повз увагу не тільки власні досягнення, але і саме життя?

Якщо ви втратили смак життя, а кожен день став схожим на попередній, то варто пригадати собі, що наше життя залежить від нашого сприйняття того, що відбувається навколо.  Та проблема в тому, що всього цього ми не помічаємо.  Буває люди дивуються, коли, ідучи на роботу, відривають погляд від сірої та брудної тротуарної плитки, піднімають голову та помічають наскільки красива архітектура будинків на вулиці, по якій вони кожен день крокують. Цей приклад можна спроектувати на будь-яку ситуацію. Спробуйте відірвати погляд від сірої буденності та звернути увагу на те, скільки всього прекрасного існує навкруги.

1. Я можу допомагати іншим.

Неправда, що людина живе тільки заради самого процесу життя. Який тоді сенс у нашому існуванні? Вважається, що кожну людину Бог поставив у певний час та певне місце не випадково. Тому намагайтеся використати дану Творцем можливість. Чи полягає дана можливість у тому, щоб заробити більше грошей, статків і т.д.? Ні, адже, після смерті всі матеріальні блага залишаться на землі. Чудовий шанс не згаяти свого життя – це почати допомагати іншим людям, які, можливо, перебувають у гіршому становищі, ніж ви. А помагаючи іншим, ви отримуєте задоволення від життя і тоді буденні проблеми видаються не такими вже й катастрофічними.

2. Із посмішкою на обличчі легше долати труднощі.

Насправді, можна отримувати задоволення і від вирішення проблем, але це залежить від вашого ставлення до цього процесу загалом. Уявіть, як добре отримувати задоволення не лише на “фініші”, але і протягом всього шляху досягнення цілі. Посміхніться і світ посміхнеться вам у відповідь. Посмішка піднімає настрій, додає наснаги для подолання перешкоди. Вірте в успішний результат і ви його досягнете. Скептицизм та песимізм вже на самому початку прирікають вас на поразку.

3. Світ навколо прекрасний.

І це не просто гарний вислів. Світ навколо заворожує своєю красою, починаючи від величної архітектури древнього міста, закінчуючи дивовижною природою у всіх її проявах.  Навчіться навіть у найскладніші життєві періоди помічати та насолоджуватися цією красою. Подивіться наступне відео, щоб переконатися, що варто радіти, коли нас оточує такий фантастичний світ.

4. Я можу спробувати щось нове або пригадати старе

Пригадайте, коли ви останній раз мали прогулянку на велосипеді? А коли каталися на ковзанах? А на лижах? А коли наче діти кидалися сніжками? Хтось скаже, що минулої зими, інший пригадає дитинство, а ще хтось визнає, що ніколи цього не робив. Вийдіть за межі буденності і спробуйте навчитися чомусь новому, про що завжди мріяли, але ніколи не робили.  Або пригадайте як було весело розважатися у дитинстві та спробуйте зробити це знову. Часто дорослі люди обмежують себе лише через те, що вже виросли. Не бійтеся бути як діти, бо саме такими ми і є десь глибоко в серці.

5. У мене є все необхідне

Ми часто спішимо, кудись біжимо, ставимо цілі та намагаємося чогось досягнути, щось здобути. Саме через це виникає думка, що чогось в житті бракує. Наприклад: в мене небагато друзів, немає дівчини, машини і квартири, я не їжджу відпочивати на дорогі курорти закордон. Скільки всього мені бракує?! Але спробуймо глянути на цю ситуацію із іншої сторони: немає багато друзів, але від тих, яких маю, можу завжди отримати допомогу; немає дівчини – явище тимчасове, але є вільний час; я маю чим добратися на роботу і маю де жити. Думаю, що як і більшість із вас, я маю що їсти і у що одягнутися. Все гаразд, життя прекрасне! А тепер подумайте про людей, які мріють про те, що ви маєте, які сьогодні не їли і не знають де заночувати. Ще не відчули, які ви щасливі? Подумайте про людей з особливими потребами, які не можуть самостійно пересуватися, бачити, чути, говорити. Те, що ми приймаємо як належне, для них – це мрія всього життя. Можна  брати приклад можна від Ніка Вуйчича, який народився без рук і без ніг, але  повноцінно насолоджується життям.

Тому радійте та дякуйте за дар життя, бо це, мабуть, найцінніше, що у нас є.

Матеріал з сайту: http://how-to-do.org/5-prychyn-schob-radity-zhyttyu/