день европи

У 2014 році День Європи в Україні відзначають 17 травня. Свято завжди відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році.

Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Тоді в Парижі зібралися представники ряду європейських держав, які вирішили об’єднати свої сили для промислового розвитку та покращення виробництва військової техніки. Це стало фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі. Таким чином, провідні європейські країни змогли уникнути накопичення військового потенціалу один проти одного. Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи, на Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.

Дванадцятий рік поспіль Україна з ентузіазмом і гордістю відзначає День Європи як втілення спільних цінностей усіх націй нашого континенту. Це свято – ще одна нагода нагадати іншим і підтвердити, що українці – європейська нація. В цей день ми шануємо нашу спільну історію і наше спільне майбутнє, спільні цінності, які вже мають назву “європейські”, і головною з яких є Людина, її права і свободи.

Джерело: http://invest-oda.ck.ua