Уникнути сонячних опіків в найспекотніші місяці року, та ще будь-де на курорті, досить непросто, не дивлячись на весь арсенал сучасних засобів для загару. Якщо з вами все ж сталася ця неприємність (шкіра почервоніла, болить і свербить), спробуйте допомогти їй.

 Приходячи на пляж, ми прагнемо отримати шоколадний загар за нещасні 7-10 днів відпустки. Адже сонячний опік виявляється значно швидше, ніж нам здається, хоч і не відразу, а зазвичай наприкінці дня.

 Якщо з вами все ж сталася ця неприємність (шкіра почервоніла, болить і свербить), спробуйте допомогти їй.

 Лікувати обпалені місця необхідно негайно, як тільки виявите опік.

                1. Спробуйте старий бабусин засіб – компреси з прохолодного (але не холодного!) молока, кефіру або сметани. Такі компреси пом’якшать роздратування і свербіння. Білки, що містяться в молочних продуктах, утворюють на шкірі захисний шар, який перешкоджає випару вологи. Щоб ензими (білкові молекули або їх комплекси, які прискорюють хімічні реакції в живих системах), поновлюючі шкіру, діяли належним чином, їм потрібна волога.

 2. Щоб зняти запалення, можна приймати ібупрофен (400 міліграм кожні чотири години) протягом декількох днів, поки не зійде почервоніння.

 3. Оскількиультрафіолет, ушкоджуючишкіруіглибшітканини, утворюєвільнірадикали, топрисонячнихопіках, таівзагаліпризагорянні, необхідноприйматиантиоксидантидляїхзнешкодження. Кращими в цьому сенсі є зелений чай і гранатовий сік. І той і інший володіє протизапальним ефектом і містить велику кількість антиоксидантів. У достатній кількості антиоксиданти містяться в інших свіжих овочах і фруктах, в горіхах і бобах. Тому їжте хоч би три порції свіжих овочів і фруктів (особливо різних ягід) щодня.

 4. У перші декілька днів після опіку можна наносити косметичний засіб з алое (не містячий спирту лосьйон або гель) або просто маститися свіжим соком алое. Алое має сильну протизапальну властивість, добре заспокоює, зволожує і охолоджує обпалену шкіру.

 5. Добредопомагаєзнятизапаленняізменшитинеприємнінаслідкиопікумасказсирої, натертоїнатерцікартопліабосирогояєчногобілка.

 6. Ніколи не мийте обпалену шкіру водою з милом, не втирайте в неї жирних кремів і не користуйтеся косметичними засобами з великим вмістом спирту.

 7. Коли шкіра починає злущуватися, зволожуйте її лосьйонами для тіла – чим більше, тим краще, мінімум 3 рази в день.

 8. Не обдирайте шкіру, яка почала злущуватись, як би вам ні хотілося скоріше знов стати “гладкошкірим” – це лише підсилить лущення. Почастіше зволожуйте шкіру і дайте їх злущитися природним чином.

 9. Покинеприпинилосялущення, некористуйтесяскрабамитаіншимизасобами, атакожзасобами, щомістятьретиноїдиівітамінА, гліколієву, саліциловуііншігідроксікислоти. Нова шкіра дуже ніжна і делікатна, і всі ці засоби можуть пошкодити їй або викликати сильне роздратування.

 10. При важких опіках, які супроводяться появою міхурів, головним болем, ознобом або підвищенням температури, обов’язково зверніться до лікаря!<

 Але найважливіше, звичайно, не допускати нових опіків! Придбайте весь спектр сонцезахисних засобів, і обов’язково тих, що блокують обидва види сонячного випромінювання – тепловий і ультрафіолет, і наносьте їх частіше. Утримайтеся протягом декількох днів від походів на пляж.

 Помилкова думка, що досить закрити пошкоджені місця одягом. Синтетика пропускає до 15% сонячних променів, і навіть натуральна бавовна, що краще всього оберігає від випромінювання, пропускає до 6% випромінювання.

 Якщо одяг намокне, через нього проходить ще 20% сонячних променів.

 Памятайте, що сонячні процедури сприяють зміцненню імунітету,поліпшенню обміну речовин, активізаці розумової  і фізичної працездатності. Але зловживання сонцем шкідливо для здоров’я і краси.

                      Джерело: http://korysne.ostriv.in.ua/publication/code-246167185e96a/list-13d66620727