1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. Він був заснований в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, і ​​вперше цей день відзначався 1 грудня 1988 року. У 1996 році почала діяти Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS).

   ”Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися факти про ВІЛ-інфекції та втілити знання в практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти і усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань піклуватися про власне здоров’я і здоров’я інших і допомогти тим, хто живе з ВІЛ “, – повідомляють в українському представництві UNAIDS.

    Україна продовжує займати одне з провідних місць за темпами зростання епідемії ВІЛ/СНІД.Проблеми ВІЛ/СНІДу є не тільки медичними, а головним чином соціальними і духовними.

1 грудня 2012 р. об 11.00 год. на площі біля Драматичного театру ім. Т. Шевченка відбудеться акція Благодійного фонду «Інсайт» до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом, яка буде проходити у вигляді флешмобу. Мета акції – привернути увагу молоді до здорового способу життя, безпечної поведінки, а також виробити активну життєву позицію у молодих людей. Крім того, усі бажаючі зможуть взяти участь у майстер-класі.

До акції залучені волонтери та усі небайдужі люди, котрі готові приєднатися до тих, хто будує світле та здорове майбутнє без епідемій. Волонтери роздаватимуть червоні стрічки  - символ боротьби зі СНІДом, а також будуть проводити міні-опитування серед населення про те, що вони знають про цю дату і по-можливості надавати детальну інформацію.

    Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічечка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічечка як символ розуміння СНІДу була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру. Він жив в провінційному містечку штату Нью-Йорк, де сусідня сім’я носила жовті стрічки, сподіваючись на благополучне повернення своєї дочки-солдата з Персидської затоки.

 Стрічки як символ з’явилися уперше під час Війни в Затоці. Зелені стрічки, схожі не перевернуту букву “V”, стали символом переживань, пов’язаних зі вбивствами дітей в Атланті. Художник вирішив, що стрічечка могла бути метафорою і для СНІДу теж.

    Ідея була прийнята групою “Visual AIDS”. Оскільки організація складалася з професійних художників і менеджерів від мистецтва, реклама видимого символу боротьби зі СНІДом була зроблена дуже вдало. Усе почалося дуже просто. Ось уривок з ранньої рекламної листівки “Visual AIDS” : “Відріжте червону стрічку 6 сантиметрів завдовжки, потім згорніть у верхній частині у формі перевернутої “V”. Використайте англійську шпильку, щоб прикріпити її до одягу”.

    Проект “Червона стрічечка” був офіційно розпочатий на 45-ій щорічній церемонії вручення нагород “Tony Awards” 2 червня 2000 року. Усім номінантам і учасникам було запропоновано (і досить успішно) приколоти такі стрічки. Згідно з прес-релізом, що анонсує проект “Червона стрічечка” : “Червона стрічка (перевернуте “V”) стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДУ. Найбільша надія, пов’язана з цим проектом, – це те, що до 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ці стрічки носитимуть у всьому світі”.

 Запрошуємо усіх небайдужих приєднатися до цієї акції та разом з нами відзначити цей день.